Geniální fígle s alobalem. Zrychlí vám doma internet a usnadní úklid

Víte, k čemu všemu se hodí alobal? Není určený jen k tomu, abyste do něj zabalili svačinu. Naopak se nabízí několik dalších využití! Nepatří jen do kuchyně, ale i využijete ho i při úklidu nebo žehlení.

Naostřete nůž nebo nabruste nůžky

Na to, abyste naostřili nůž, nepotřebujete brousek. Stačí vám alobal zmačkaný do kuličky. Rychlý a funkční způsob, který můžete využít třeba na dovolené. K naostření nůžek pak ani není potřeba skládat ho do kuličky, jen ho několikrát přeložíte, a pak několikrát prostřihnete. Nůžky se tímto způsobem snadno naostří.

Efektivnější žehlení prádla  

Díky alobalu bude žehlení prádla mnohem efektivnější. Vložte ho pod potah žehlícího prkna lesklou stranou nahoru. Funguje jako tepelný izolátor. Prádlo budete mít precizně vyžehlené za výrazně kratší dobu.

Alobal místo drátěnky

Připáleniny na nádobí, na které nestačila ani myčka, je potřeba důkladně vydrhnout. Co když ale doma zrovna nemáte drátěnku?  Utrhněte a zmuchlejte kus alobalu a použijte ho bez obav na připálený hrnec. Funguje to stejným způsobem.

Prodlužte trvanlivost banánů

Koupili jste banány, které nestíháte sníst, a už začínají hnědnout? Je to jednoduché – zabalte je do alobalu a vydrží vám mnohem déle. Alobalem je zabalte v místě, kde mají stopky. Čím dříve to uděláte, tím lépe.

Foto: Shutterstock

Alobal pomůže i na zahradě

Při vysévání semínek můžete alobal použít jako tepelný izolant. Misku, do které budete dávat semínka a zeminu, nejprve vystelte alobalem. Díky tomu budou ve větším teple. Předtím ale alobal propíchejte, aby mohla odtékat voda. Navíc se dá využít i jako jednorázový trychtýř. Stačí ho srolovat do ruličky a můžete přes něj přelévat vodu, když bude potřeba.

Izolant do bot

V zimě vás může alobal zachránit. Promrzají vám v botách nohy? Vystřihněte si z něj vložky do bot. I v tomto případě funguje jako dobrý tepelný izolant. Zároveň tak zabráníte vlhkosti v botách.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments