Vyrobte si extrémně účinný čisticí prostředek. Stojí pár korun, je šetrný a čistí mnohem lépe než ty kupované

Čištění toalety by mělo být pravidelnou součástí péče o domácnost. Je to místo, které navštěvujeme několikrát za den, a občas na něj zavítá i návštěva. Proto bychom o něj měli náležitě pečovat a skutečně udržovat toaletu čistou. Nemusíte hned kupovat nejdražší chemii v drogerii. Stačí si vyrobit vlastní domácí prostředek, a budete mile překvapeni.

Vyzkoušejte ocet

Nejjednodušší je zkusit toaletu vyčistit octem. Ocet zředěný vodou se nepoužívá jen na toaletu, ale můžete ho použít i jako univerzální čistič povrchů v domácnosti. Dokáže si poradit s mastnotou i usazenou špínou, dá se použít i na spotřebiče jako je myčka a pračka. A odstranění vodního kamene z toalety s ním bude hračka.

Jedlá soda jako univerzální čistič

Jedlou sodu můžete použít téměř na cokoliv. Protože jde stejně jako v případě octa o univerzální prostředek, nevyplatí se kupovat v malých sáčcích, ale mnohem výhodnější je pořídit si ji ve velkém balení. Odstraníte s ní skvrny, zbavíte se zápachu nebo z ní vytvořte pastu, díky které snadno vyčistíte troubu. Pokud spojíte ocet a jedlou sodu, získáte skvělý čistič toalety.

Ocet a soda vyčistí toaletu dokonale

Po záchodové míse rozetřete asi půl hrnku sody. Pak pomocí rozprašovače nastříkejte na sodu ocet. Ten začne s jedlou sodou ihned reagovat. Nechte působit nejméně 30 minut, ideálně ale celou noc. Nakonec záchodovou místu setřete, a opláchněte vodou.

Foto: Shutterstock

Na vodní kámen s pomocí grepu

Pokud řešíte vodní kámen, můžete vyzkoušet ještě jedno řešení. Grep rozkrojte na dvě poloviny, na jednu nasypte kuchyňskou sůl a toaletu vydrhněte. Vodní kámen snadno povolí, a navíc bude vše krásně citrusově provoněné.

Základ je prevence

Čím častěji budete toaletu čistit, tím lépe. Základem je prevence. Když už máte v míse rozlezlý voní kámen a rez, bude vám čištění trvat mnohem déle, a možná se nakonec bez chemie neobejdete.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments