Geniální lidé dávají do mikrovlnky citron. Má to skvělý efekt na přípravu jídla

Chcete mít skvělé jídlo připravené během několika minut? Neláká vás nevábně vypadající vnitřek trouby, který na sobě nese známky častého užívání? Existuje jednoduchý trik, který vám pomůže vnitřek vyčisti. Troubu pak můžete využívat častěji a naučit se i způsob, jak si zpříjemnit přípravu některých jídel.  

Citron, všemocný pomocník

Tento citrus je jedním z nejúčinnějších přírodních čističů, které v domácnosti můžete použít. Jeho nespornou výhodou je i vůně, která dodává pocit čistoty na dlouhou dobu. Je vhodný k čištění koupelny, protože pomáhá odstraňovat vodní kámen. Zamilujete si ho i při mytí okna nebo na špinavé nádobí, které dokáže i účinně odmastit.

Zázrak jménem mikrovlnka

Existují dvě skupiny lidí. Jedni na mikrovlnnou troubu nedají dopustit díky rychlosti a jednoduchosti použití, jiní ji zatracují, kvůli údajné škodlivosti. Pokud ji ale vlastníte, nebojte se využívat její schopnosti na maximum. Dokážete-li ji udržet v dobrém stavu, bude příprava jídla trvat jen pár minut.   

Usnadněte si čištění

K dokonalé péči vám postačí citron, miska s teplou vodou, nůž a houba. Rozkrájejte citron na 8 kousků a ponořte je do teplé vody. Položte misku do mikrovlnné trouby a nechte po dobu dvou minut zahřívat na co nejvyšší stupeň. Po otevření zjistíte, že se obsah misky dostal na vnitřní stěny trouby. Stačí vám je setřít pomocí houby. Spolu s odstraněním nečistot se citron pomůže zbavit i nepříjemných pachů a dezinfikuje celou plochu.

Foto: Shutterstock

Připravte si něco dobrého

Pokud nechcete citron využít pouze na čištění, ale chcete si udělat osvěžující nápoj nebo použít šťávu k přípravě dalších pokrmů, oceníte, když vám jí mikrovlnná trouba pomůže získat maximum. Stačí vám k tomu jeden kousek tohoto žlutého ovoce a nůž. Vložte citron na 20 sekund do „mikrovlnky“ a nastavte výkon na 650 W. Díky tomu se šťáva uvolní. Pro osvěžující citronádu vám už pak postačí udělat do citronu malou dírku a veškerou tekutinu vymačkat. Poté přilijte požadované množství vody, pro lepší chuť přidejte pár snítek máty nebo několik koleček okurky.

Foto: Shutterstock, zdroj: TF1Info

Autor: Hedvika Hampejsová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments