Geniální lidé ukázali, jak používají potravinářskou fólii. Šetří tak nejen za plyn

Potravinářskou fólii najde v domácnosti skoro každý. Ať už ji používáte na zabalení svačiny, obalení kufrů, když letíte na dovolenou nebo pro jiné účely.

Pořizovací cena fólie není nikterak vysoká a využití je široké. Níže uvedeme pár příkladů, jak lze potravinářskou fólii využít.

Využití potravinářské fólie

Izolace – zvyšující se cena za plyn a elektřinu nutí většinu domácností k šetření a omezení jejich využívání. K úspoře může trošku přispět i potravinářská fólie. Pokud jste nestihli před zimou opravit netěsnící okna a neotevíráte je často, můžete do mezer vtěsnat potravinářskou fólii. Průvan z oken není nikterak příjemný, a proto pokud mu můžete zamezit a zachovat tak více tepla v domácnosti, za zkoušku to stojí.

Transport květin – pokud si zakoupíte v obchodě čerstvé květiny a víte, že je před vámi delší cesta, můžete opět využít fólii. Pakliže vám v květinářství nedali květiny do ampulek s vodou, můžete improvizovat. Namočte kus látky nebo papírový kapesník do vody. Tímto obalte stonky květin a následně je obalte fólií, která déle udrží vlhkost.

Udržte čerstvé ovoce – přinesli jste si domů z obchodu banány a do druhého dne vám zhnědly? Zkuste je zabalit do fólie a uvidíte, že vydrží déle čerstvé.

Foto: Shutterstock

Ochrana před rozlitím – pokud cestujete a přibalíte si do kufru i šampon a kondicionér, hrozí při transportu jejich rozlití. Lahvičky můžete umístit do igelitového sáčku a zavázat nebo využít uzavíratelný sáček, případně můžete využít i fólii. Stačí když po odšroubování uzávěru opatříte otvor vrstvou fólie a následně opět nasadíte uzávěr.

Obalení kufru – nechcete utrácet za balení kufru na letišti? I zde můžete využít fólii. Zabalení vám zabere více času, než pokud by vám kufr balili na letišti, ale rozhodně neutratíte tolik peněz.

Nezaschnutá barva na štětci – malujete a nechce se vám umývat štětec? Pokud budete s malováním pokračovat hned druhý den, skutečně nemusíte štětec vymývat, aby vám v něm barva nezaschla. Stačí když štětec pořádně obalíte do fólie, která vytvoří vzduchotěsný uzávěr. Barva tak nezaschne a druhý den po rozbalení můžete opět natírat. Neuchovávejte však tímto způsobem štětce déle než jeden den.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Dušan
Dušan
1 rok

To je zase výkal 💩