Geniální trik, jak vyčistit špinavé struhadlo. Už vás nikdy nebude trápit

Zbavit struhadlo po strouhání všech nečistot může být někdy komplikované. Zaseklé zbytky změklého sýra tomu nepomáhají, a jeho čištění je občas za trest. Ale porce dobrého sýru na špagety za to stojí, a naštěstí existuje způsob, jak struhadlo efektivně vyčistit.

Vyzkoušejte návod z TikToku

Na sociálních sítích se dají občas najít i užitečné věci, a mezi ně patří například tento tip, jak vyčistit struhadlo pouze s pomocí citronu. Je to snadné, nejprve si citrón rozkrojte na poloviny – bude vám stačit jedna z nich. Na polovinu, kterou budete struhadlo čistit, můžete nakapat několik kapek přípravku na mytí nádobí. Pak ho využijete jako houbičku na nádobí.

Jednoduše s ním otřete celé struhadlo. Citrón se dostane i na místa, kam houbička nedosáhne a dostane ze struhadla všechny zbytky. Nakonec ho opláchnete vodou.

Umyjte struhadlo hned po použití

Nemáte čas drhnout struhadlo citrónem, a třeba ani ten citrón? Je ještě jeden způsob. Okamžitě po nastrouhání sýra vložte struhadlo do horké vody, můžete se dopředu napustit dřez. Sýr ani nic dalšího by nemělo stihnout přischnout. Buď struhadlo v horké vodě umyjte ihned, nebo ho dní namočte – ani v jednom případě neuděláte chybu. Pro zvýšení účinku můžete do vody přidat jedlou sodu a prášek na pečení.

Foto: Shutterstock

Pasta z jedlé sody

Další ze způsobů čištění spočívá v tom, že si vytvoříte pastu z jedlé sody a vody, kterou pak struhadlo potřete. Následně ho dáte do dřezu a postříkáte jablečným octem z rozprašovače. Pak klasicky umyjete houbičkou a opláchnete vodou.  

Nechce se vám využít dřez? Můžete ve větším hrnci uvařit vodu, přidat do ní jedlou sodu a vložit struhadlo. Po deseti minutách ho vyndáte a opláchnete, a máte hotovo. Obecně platí, že pomůcky v kuchyni, jako je struhadlo nebo třeba lis na česnek, je potřeba umýt co nejdříve po použití.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments