Helena Vondráčková rozzuřila Slováky. Tohle už opravdu přehnala

Helena Vondráčková je velkým fenoménem tuzemské hudební scény. Jeden by řekl, že její nejlepší časy jsou už za námi, ovšem ona sama se to pokouší neustále vyvracet. Čile vystupuje a vyprodává své koncerty, nahrává a vydává nová alba a ze své popularity těží rovněž v zahraničí. Málokdo ví, jak moc je oblíbená v Německu, Polsku a pochopitelně také na Slovensku.

Silná kritika

Jenže právě u našich nejbližších sousedů si docela zavařila. Vše začalo poměrně nevinně, když přijala nabídku na vystoupení v rámci koncertu při Mezinárodním dni žen. Na tom by nebylo nic zvláštního a málokdo by to zaregistroval. Jenže konkrétně tato akce byla spojena s politickou stranou SMER a jejím kontroverzním představitelem Robertem Ficem.

Tato strana se ráda opírá o ženy v pokročilejším věku a právě na ně s pomocí Heleny Vondráčkové zacílila. Dalším Slovákům se však její angažmá v těchto konturách rozhodně nelíbilo. Mnozí na sociálních sítích zpěvačku kritizovali v tom smyslu, že se zaprodala. V Česku toto vystoupení potom komentoval třeba Luděk Staněk ve svém pořadu.

Foto: Shutterstock

Komu zpívala?

Sama zpěvačka ale podle svého vyjádření této kritice nerozumí. Rozhodně prý neměla v úmyslu zpívat politikům, nýbrž přímo ženám v rámci jejich svátku a navíc ještě ve městě Prievidza, které má ráda, jak uvedla v deníku Nový čas.

Na tomto příkladu se opět ukazuje rozdělení společnosti, které není jen v České republice, ale také na Slovensku. Ačkoliv sama Helena Vondráčková žádné preference nevyslovuje, už samotná účast na určitých akcích vede ke spojování s určitým směrem a naopak vymezování se vůči jinému. Každý pochopitelně musí posoudit sám, nakolik se mu vystoupení tam či onde vyplatí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Hrdý Dezinformator
Karel Hrdý Dezinformator
1 rok

Staňku, ty nic neumíš s proto tě nikdo nikam nezve.

Klímová Jarmila
Klímová Jarmila
1 rok

Že ty si zvaný všude, nestíháš utíkat ,aby tě nevykopali do koulí idiote

Marian
Marian
1 rok

Tak ona je v podstatě ráda, že si může vůbec nejde zazpívat

Marian
Marian
1 rok
Reply to  Marian

někde

Julia Kusková
Julia Kusková
1 rok

Helena Vondráčková vždy měla blízko k sociální demokracii, proto přijala i nabídku SMER, navíc tato strana má nyní nejvyšší procento voličů.