Češi začali na plata od vajec lít vodu. Naučili se skvělou věc a šetří spoustu práce

Vajíčka jsou pro mnoho lidí velmi důležitou potravinou. Mnozí z nás však často neví, co dělat s platy, které zbydou. Ty jsou obvykle považovány za nevyužitelné, minimálně v případě, že nemáte slepice. V poslední době je ale populární využívat plata od vajec k dalším účelům.

Výroba semenáčů

Plata od vajec mohou být skvělým materiálem pro výrobu semenáčů. Stačí je naplnit zeminou a do každého z nich vložit semínko. Plato udržuje vlhkost a pomáhá semínkům rychleji klíčit. Jakmile rostlinky vyrostou, můžete je přesadit do země.

Kreativní tvoření

Použijte je jako malbu pro děti – pokud máte doma malé děti, můžete jim nabídnout plata od vajec jako kreativní povrch pro malování. Plato je připraveno a děti se mohou vyřádit s vodovými barvami.

Organizér

Plato od vajec může být skvělým pomocníkem při organizaci různých věcí. I když se na první pohled může zdát nevzhledné, skrývá v sobě mnoho praktických využití.  Možná nebudete chtít umístit ho na obývák nebo kosmetický stolek, ale pro uskladnění menších předmětů v garáži, jako jsou hřebíky, šrouby a matky, může být právě platový karton od vajec tím správným organizérem.

Foto: Shutterstock

Stačí jej rozložit a uspořádat do něj své nářadí a další drobné předměty. Můžete také použít k oddělení různých součástí a zabránit tak zmatku. Nebojte se experimentovat a využívat platy od vajec jako praktický a levný způsob organizace vašich věcí.

Zmenšete objem plata

Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc místa v koši nebo tašce na papír zaberou plata od vajec. Čím více jich máte, tím více se budete muset běhat k popelnicím s odpadky. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak tento problém předejít a zmenšit objem těchto kartonových obalů.

Je to velmi jednoduché – stačí naplnit plato od vajec vodou a nechat ho chvíli odstát. Karton nasaje vodu, rozmočí se a potom ho snadno zmačkáte do kuličky. Tuto kuličku můžete vhodit do koše nebo tašky na papír, kde vám zabere jen minimum místa.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments