Hoďte tuhle věc do pračky a sledujte, jak z ní okamžitě vyjede všechna špína. Tohle jste ještě neviděli

Pračka je jedním z nejdůležitějších spotřebičů v každé domácnosti. Pomáhá nám udržovat naše oblečení a další textilní výrobky čisté. Bohužel ne vždy takové jsou. Víte, co v takovém případě udělat?

Odstraňte veškeré nečistoty

Nejprve odstraňte veškeré zbytky prášku a nečistoty, které se hromadí v pračce. Vezměte si hadřík nebo mokrou utěrku a pečlivě otřete gumové těsnění dveří. Při čištění se ujistěte, že těsnění netrháte. Poté otevřete buben a podívejte se, zda se tam nenachází zbytky prášku nebo nečistot. Pokud ano, jednoduše je odstraňte vlhkým hadrem nebo ubrouskem.

Použijte jedlou sodu

Dalším krokem je čištění samotného vnitřku pračky. Do přihrádky na prací prostředek dejte jedlou sodu (můžete použít i klasický čistič praček). Některé druhy pracích prostředků mají čistič v sobě již obsažený, proto je dobré přečíst si návod. Nastavte pračku na program nejvyšší teploty a spusťte cyklus bez prádla. Tento proces odstraní zbytky bakterií, plísní a nečistot, které se nahromadily v pračce.

Ocet nebo citrónová šťáva

Další možností je použití octu nebo citronové šťávy. Do přihrádky na prací prostředek vlijte 2 šálky octa nebo 1/2 šálku citronové šťávy. Opět spusťte cyklus nejvyšší teploty. Octová kyselina a kyselina citronová pomohou rozpustit zbytky mýdla a vápníku, které mohou způsobovat nepříjemný zápach.

Foto: Shutterstock

Pračku čistěte pravidelně

Po vyčištění pračky nechte dvířka otevřená, aby mohla důkladně uschnout. Vyhnete se tak plísním. Pravidelné čištění pračky by mělo být prováděno alespoň jednou měsíčně. To vám nejen pomůže udržet vaše prádlo čisté a voňavé, ale také prodlouží životnost pračky.

Důležité je pravidelné odstraňování nečistot, a to nejen z bubnu, ale i z filtrů a hadic. Použití přírodních čisticích prostředků je ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Pokud budete dodržovat jednoduchá pravidla a pravidelně čistit pračku, budete mít vždy voňavé a čisté prádlo.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments