Lidl brutálně navýšil platy prodavačkám. Berou balík, ale vydrží jen rok. Provalilo se, co tam musí dělat

Dávno pryč jsou doby, kdy mohla být práce prodavače či prodavačky vnímána jako něco podřadného, co si nezaslouží většího ohodnocení. Pravdou je, že třeba v devadesátých letech se adorovaly kancelářské profese, kde se dalo vydělat nejvíce peněz. Tyto doby jsou ale pryč a větší odměny se vrací tam, kde si je lidé skutečně zaslouží.

Vysoké výplaty

Ačkoliv neustále slýcháme řeči o tom, že práce prodavaček jednou definitivně zanikne, protože je nahradí roboti a samoobslužné pokladny, ve skutečnosti jich je potřeba stále více spolu s tím, jak roste konzum ve společnosti. Naopak, je jich velký nedostatek a obchodní řetězce je začínají vyvažovat málem zlatem.

Některé se zdráhaly na těchto pozicích přidávat, ale budiž řečeno k dobru Lidlu, že ten své zaměstnance vždy dokázal ohodnotit nad tržním standardem. A dále v tom pokračuje. Kdekdo se v současné době pozastavuje nad tím, kolik si za kasou nebo doplňováním zboží může člověk vydělat. Je to už docela balík.

Prodavačky v Lidlu v Praze mají nástupní plat kolem 35 tisíc korun, skladníci pak ještě vyšší. Postupně se jim přitom automaticky navyšuje, což je příjemné. Samozřejmostí jsou nejrůznější benefity a také nadstandardní doba dovolené.

Foto: Shutterstock

Neustálé výpovědi

Málo se ale ví, že navzdory tomu všemu je v Lidlu obrovská míra výpovědí a fluktuace. Neustále jsou potřeba noví lidé, protože ti původní odcházejí. “Neexistuje větší iluze, než že práce na pobočkách Lidlu je pohoda. A je úplně jedno, jestli jste prodavač/pokladní, vedoucí směny nebo vedoucí prodejny. Na pozicích jsou obrovské fluktuace, málokdo to vydrží víc než pár let,” uvedl na Twitteru uživatel Jie s velkým vhledem do situace.

Důvodem je skutečnost, že tato práce je skutečně náročná. Zatímco jinde máte alespoň nějakou možnost si ulevit, tady se celý den nezastavíte a navíc musíte pracovat na směny. Samozřejmostí je dodržování přísných předpisů. Potom vlastně není divu, že je zapotřebí takových platů.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav
Miroslav
1 rok

Pane Karle, píčovina to není. Ty prodavačky se tam opravdu nezastaví. Když sedí na kase a opadne fronta tak musí jít doplňovat zboží. Když se tvoří fronty musí opět jít na kasu. A tak to běží celou směnu sem tam. Lítají tam jak motorové myši. To se dá vydržet dva tři roky a pak je člověk vyždímanej jak hadr na podlahu.

Michal
Michal
1 rok

Tam musí dělat všechno od A po Z

Josef
Josef
1 rok

Ani ne. U volicu nekterych stran tohle nastartuje novou vlnu nenavisti a o to jde.