Holdujete více kávě nebo čaji? Dejte si pozor na to, co o vás oblíbený nápoj prozradí

Studie, kterou zrealizovala výzkumná agentura OnePoll pro Chinet (značka vyrábějící papírové nádobí), zkoumala osobnostní rozdíly dvou tisíc Američanů v závislosti na jediné proměnné – dají si ráno raději čaj nebo kávu? A jak jste na tom vy? Nezbývá než si uvařit vámi preferovaný nápoj a pokračovat ve čtení.

Začněme statistikou. Průměrný kafíčkář denně vypije 3,4 šálky kávy, zatímco čajíčkář stihne méně, konkrétně 2,7 šálků čaje. Kávu si její američtí příznivci ve většině případů radši vychutnají bez cukru, zatímco více než třetina konzumentů čaje si jej s chutí osladí.

Kávu usrkávající introvert nebo extrovert s šálkem čaje

Kafaři jsou dle výsledků spíše introvertní, single, nedělá jim až takový problém ráno vstát, mají raději psy a častěji se popisují jako nepořádní. Stoupenci čaje budou pravděpodobněji zadaní extroverti, noční sovy, pořádní, dochvilní a oproti kávovým fanouškům více otevření kočičím společníkům. Více než polovina milovníků čaje se popsala jako „průměrní“ spáči, kdežto popíječi kávy se přiznávají k lehčímu spánku.

Zajímavé rozdíly byly zjištěny také v hudebním a filmovém vkusu. Čajový tábor se raději zaposlouchá do klasiky, country, popu a hip-hopu, zatímco kávové milovníky upoutá spíše punk, rock, blues a jazz. Ten, kdo ráno zvolil čaj, si po práci pravděpodobněji pustí spíše Přátele, Teorii velkého třesku nebo Živí mrtví, ranní káva zase povzbudí k večerní relaxaci u seriálů Chirurgové nebo Kancl.

A kterému nápoji dáváte přednost vy osobně? / Foto: Shutterstock

Proč právě čaj/káva

A proč jsou respondenti věrní právě jimi zvolenému nápoji? I když kávový tábor vyjevil, že čaj nepreferují, protože jim připadá příliš nudný, nalijme si čistého vína (nebo čisté kávy?). Je to prostě o kofeinu. Kofein je důvodem, proč je káva první volbou pro kávičkáře, stejně tak jako čaj pro čajíčkáře.  Milovníci kávy kofein potřebují a vítají. Naopak 37 % ze zastánců čaje se domnívá, že káva obsahuje kofeinu příliš mnoho. Tak či onak, ještě, že nás káva a čaj každé ráno provázejí, protože cesta do práce bez milovaného životabudiče, to je skutečně nehezká představa.

Foto: Shutterstock, zdroj: swnsdigital.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments