Hospodyňka vymyslela neskutečný fígl. Udělala kuličku z alobalu a hodila ji do pračky. Proč to nikoho nenapadlo dřív?

Praní prádla zrovna nepatří mezi nejoblíbenější domácí práce. Musíme se snažit, abychom prádlo správně vytřídili. Poté zapnout pračku a prášku nedat ani málo, ani moc. Po vyprání je nutné přístroj nechat dobře odvětrat. Pravidelná údržba pračky zabere další čas… Je na čase si to ulehčit!

Triky, které se hodí znát

Všechny tipy, které vám dnes představíme, jsou osvědčené a funkční. Používají je lidé po celém světě a nedají na ně dopustit. Zatímco jedny tipy vám pomohou s čistým prádlem, jiné se postarají o dokonalou podobu vaší pračky. Konec dřiny, jdeme na to chytře.

Seznamte se s namáčedlem

Prostředek pro namáčení prádla se zabydlel v mnoha domácnostech. Stačí použít lavor nebo kyblík, ve vodě rozpustit tři lžíce namáčecího prášku a do roztoku vložit oděvy, které za daný den dostaly opravdu zabrat. Sportovní oblečení, oděv pro práci na zahradě, upocená trika. Na noc stačí. Ráno zvolíte obvyklý prací program a budete nadšeni! Prádlo bude krásně čisté, vše vypráno.

Konec statické elektřiny

Nikdo nepotřebuje, aby mu vlasy vstávaly pokaždé, když si obleče vyprané a vysušené triko. Do pračky můžete hodit alobalové kuličky, které se postarají o neutralizaci elektrického náboje z oblečení. Stejný trik lze použít i v sušičce, zde bude o neutralizaci náboje ještě větší zájem.

Foto: Shutterstock

Ať žije ocet!

Ocet není jen běžným přídavkem do oblíbených receptů. Oceníte jej i v prostoru domácnosti, při běžném úklidu. Snadno s ním vyčistíte okna, nebo jej přidejte k vodě na vytírání domácnosti. Hygienicky čisté budou také toalety nebo prostory koupelny. V rámci pračky se také můžete postarat o dokonalou čistotu. Když dáte dvě lžíce octa do přihrádky pro prášek před každým praním, vyvarujete se působení vodního kamene, ale také si uchováte pračku v čistotě a bez bakterií.

Praní je někdy trochu alchymie. Je ale potřeba si život zjednodušit.

Foto: Fabiosa, zdroj: GQ

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Sven01
Sven01
1 rok

Som asi divny, ale nikdy som nemal pradlo po prani a suseni nabite statickou elektrikou.