Hospodyňky na západě dávají do záchoda sůl. Jejich postup bychom měli okopírovat, důvod je jasný

O správné údržbě toalety by se daly napsat stovky článků. Lidé si totiž neuvědomují, že právě tato místnost je semeništěm bakterií, které se mohou rozšířit do celé domácnosti. Je proto potřeba využít každé dobré rady.

Jak má vypadat prkénko při splachování?

Jste zvyklí splachovat v době, kdy je toaleta otevřená? Tento nepříjemný zlozvyk si raději příště rozmyslete. Bakterie, které jsou v toaletní míse, se totiž vlivem víření vody a vzduchu dostávají do míst, kde si je rozhodně nepřejete. Jemné kapénky vody bakterie roznesou na váš oděv, ale také na podlahu, po které chodíte. Stáváte se tak pošťákem nevyžádaných zásilek.

Předejděte ucpání potrubí

Tvrdá voda je problémem dvou třetin českých domácností. Není nijak zdravotně závadná, ale přináší s sebou nutnost správné péče o potrubí. Trvalým řešením jsou filtrace vody, které si umístíte ihned za hlavní uzávěr vody. Ty kromě tvrdé vody vychytají také nebezpečné dusičnany. Tvrdá voda způsobuje pomalé ucpávání potrubí, jehož průměr se neustále snižuje. V případě toalety rozhodně není o co stát, jelikož zde potřebujeme spláchnout také větší množství odpadu v podobě trusu a toaletního odpadu.

Foto: Shutterstock

K čemu tedy sůl?

Zejména v jižních částech Evropy, kde je odpadní potrubí o něco menšího průměru, lidé často spoléhají na vynikající trik. Večer do toalety vysypou šálek obyčejné soli, kterou přelijí půl litrem vroucí vody. Ráno bude toaleta zbavena všech nečistot, ale hlavně budete působit preventivně proti ucpání potrubí. Sůl se postará o odstranění mastnoty a vlhkosti, navíc má deodorizační vlastnosti.

Jednou za dva týdny si také můžete vyzkoušet vlastnosti přírodního bělidla. Budete potřebovat jen hrnek octa a tři lžíce sody. Takto vytvořenou směs nalejte do toalety a nechejte působit přes noc. Opět dojde nejen k rozpuštění organických usazenin, ale také k zmenšení vrstvy vodního kamene v potrubí.

Foto: Shutterstock, zdroj: Homesteady

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments