Hubnout je nutné podle typu postavy, jinak se to nepodaří. Jiný postup pro hrušku či přesýpací hodiny

Začíná jaro, pomalu vytahujeme šaty a letní oblečení ze skříní a někteří z nás zřejmě dojdou k závěru, že je potřeba se svou postavou něco udělat. Než se však pustíme do zběsilého cvičení, je nutné si uvědomit, že ne každý trénink se hodí pro každý typ postavy.

Různé typy postav

Tvar našeho těla je do určité míry dán od přírody. Rozlišujeme hned několik typů postavy a pojmenováváme je podle tvaru, které připomínají: hruška, obrácený trojúhelník, jablko, přesýpací hodiny či pravítko.

Je důležité si uvědomit, že péčí o tělo a pravidelným cvičením sice můžeme tělo vést ke zdraví a lepší formě, ale jeho základní proporce změníme jen těžko. Pokud tedy máme od přírody silnější nohy nebo třeba širší ramena, cvičením je můžeme zpevnit nebo vyrýsovat, ale těžko uděláme z širokých ramen subtilní. Na své postavě bychom tak rozhodně měli pracovat, ale zároveň se naučit své tělo přijímat s láskou takové, jaké je.

Kulatá jablíčka

Jedním z nejproblematičtějších typů postav je koule či jablíčko. V takovém případě často působí celá horní polovina těla mohutně, tuk se ukládá především v oblasti pasu a boků, může však být viditelný i na pažích, velká bývají i prsa.

Ženy, které mají typ postavy jablko obvykle musí zapojovat všechny druhy cvičení – posilovací i cardio cviky, často střídat různé druhy pohybů a hlídat si i jídlo. Na druhou stranu, pokud dokážeme s tímto typem těla správně pracovat, můžeme mít krásně plnou a silnou postavu s pevnými rameny, většími ňadry.

Foto: Shutterstock

Hruška

Mnoho žen si obzvlášť v pozdějším věku stěžuje na přibírání v oblasti boků a hýždí – týká se to především těch, které mají postavu typu hruška (či trojúhelník). V takovém případě je dobré zapojit hodně cviků na spodní polovinu těla a zařadit například běh. Není od věci i lehce posílit paže a ramena, aby se rozdíl mezi užší horní polovinou těla a jeho zbytkem vizuálně zmenšil.

Přesýpací hodiny

Často si mnoho žen přeje mít postavu jako přesýpací hodiny – větší prsa, úzký pas a pěkné boky. Žádná postava však není dokonalá a i zde hrozí potíže – například s přílišným ukládáním tuku do oblasti boků nebo se zbytečně širokými rameny. Ženám s tímto typem postavy prospěje spíše než dlouhé hodiny v posilovně pravidelný přirozený pohyb, ať už jde třeba o plavání, jógu nebo dlouhé procházky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Everydayhealth

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments