Hubnutí nejlépe nastartujete pitím vody. Většina lidí ale chybuje v čase, kdy vodu pít

Pokud vám záleží na zdravém životním stylu, měli byste do svého dne zařadit více, než jen vyváženou stravu a sport. Velmi důležitý je totiž také pitný režim. Mnoho lidí jej ale nedodržuje nebo naopak pijí ve špatný čas. Vše má svá pravidla, a dokonce i příjem tekutin by se měl řídit podle základních bodů. Podívejte se, které to jsou.

Začněte hned ráno

Vždy pijte převážně vodu. Jen ta dokáže vaše tělo dokonale pročistit. Není vhodné vypít několik litrů najednou, ale spíše popíjet vodu během celého dne. Ideálně byste měli začít už ráno, kdy po probuzení stačí přibližně dvě stě mililitrů vlažné vody, aby se nastartoval žaludek i celé tělo. Pak si v klidu dopřejte snídani. Díky takovému zvyku bude vaše tělo lépe pracovat a pálit přebytečné tuky.

Kolik byste měli vypít?

O množství vody byste se měli vždy poradit se svým lékařem. Neexistuje totiž hodnota, která by univerzálně fungovala pro každého. Žijeme v rozdílných podmínkách, věnujeme se různorodým sportovním aktivitám a také nám každému funguje jinak metabolismus. Nahlížejte na své tělo individuálně a poraďte se o příjmu tekutin s odborníkem.

Foto: Shutterstock

Během celého dne

Ve škole, při práci nebo sportu nezapomínejte, že tělo potřebuje vodu neustále. Noste při sobě vždy láhev s tekutinou, abyste mohli pitný režim udržovat nepřetržitě po celý den. Měla by být součástí každého vašeho pokrmu během dne, jelikož je pak pro žaludek snazší potravu zpracovat a poslat dál.

Pozitivní dopady na zdraví

Vždy vypijte větší množství vody, například 200-300 mililitrů, a poté si dopřejte krátký klid. Tělo se díky vodě připraví na to, že bude vyplavovat toxiny a vy si tak udržíte zdravé orgány, ale i estetickou stránku svého těla, jako jsou pevné nehty, husté vlasy a krásná pleť.

Jakmile vaše moč získává žlutou barvu, je něco špatně. Pokud není ráno, znamená to, že byste měli mnohem více pít. Zkuste příjem tekutin zvýšit a uvidíte, jestli se vaše tělo pohne k lepšímu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments