Hvězda České televize brzy poletí. Udělala drsnou chybou, na tyhle móresy už nikdo není zvědavý

Už je naprosto očividné, že se v České televizi začaly dít dlouho očekávané změny. Celých dvanáct let to pod vedením bývalého generálního ředitele Petra Dvořáka šlo od desíti k pěti. ČT sice chválila sama sebe a její hlavní tváře se vzájemně plácaly po zádech, ale ani to nakonec nevydrželo, když se do sebe pustili jedny z největších hvězd v podobě Nory Fridrichové a Marka Wollnera.

Citlivá záležitost

Druhý jmenovaný musel nakonec televizi opustit, ale tvůrkyně kontroverzního pořadu 168 hodin nakonec mohla zůstat. Dostala takzvaně ještě jednu šanci, jakkoliv se na její adresu hromadily stížnosti, které byly často vyhodnoceny jako oprávněné. V poslední době to byly především nevyvážené a takřka účelové reportáže.

Fridrichová si pod novým vedením v podobě generálního ředitele Jana Součka skutečně chvíli dala pohov a nešla do takových střetů jako dříve, jelikož jí bylo jasné, že pokud si chce teplé místečko udržet, bude se muset začít chovat profesionálně.

Moc dlouho jí to ale nevydrželo. Tentokrát už zřejmě skutečně zašla příliš daleko a podle několika zdrojů si pod sebou rozkývala židli jako ještě nikdy dříve. Šlo přitom o událost, která je velmi citlivá, a sice incident na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v závěru loňského roku.

Další průšvih

Ten se média pokusila z větší části vymlčet a příliš do toho nešťourat, ať už byly motivy jakékoliv. Moderátorka ČT se však do toho obula opět naplno. Pořad 168 hodin tak odvysílal rozhovor s matkou jedné z obětí, který byl skutečně silný.

Když se na něj ale podívali profesionálové, nevěřili vlastním očím. Tady skutečně nebyla odvedena dobrá práce, jelikož se v rozhovoru obviňuje kdekdo ze zfušované práce, ovšem policii nebyla poskytnuta jakákoliv možnost k vysvětlující reakci. Naopak to má zjevně působit tak, že se o tom nikdo nechce bavit.

Čtěte také: Česká televize potřebuje více peněz. Bude se platit i za mobil?

Podle deníku Blesk musela Nora Fridrichová po odvysílání reportáže okamžitě naklusat k šéfovi zpravodajství a publicistiky Michalu Kubalovi, který jí důrazně vyčinil, že takto to skutečně dál nepůjde. Někteří kolegové se domnívají, že to na Noru bylo už příliš a že s tím raději sama brzy sekne, než aby se nechala po dalším přešlapu, který s jejím naturelem zkrátka musí přijít, nechala vyhodit.

Foto: Shutterstock, Česká televize

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
21 dní

Drby a pomlouvání redaktorů.

Aleš
Aleš
21 dní

Proč se jmenujete ZDRAVÍ, vždyť píšete drby s pomluvy??

Pavel
Pavel
2 měsíců

Já se domnívám, že CT je u nás stále nejlepší tv co se týká seriózních zpráv. Zato ve veřejnosti vznikl klub zhrzenych diváků s dost slaboduchymi nároky!

Pozorný Vlastimil
Pozorný Vlastimil
2 měsíců

Takových novinářských zrůd je ČTV plná. Odstavený ředitel ji je šanoval, neboť mu zajišťovali přízeñ současné vládnoucí koalice i v předchozí době, kdy ti umělci byli v opozici.