I ty nejhorší žluté skvrny na polštáři okamžitě zmizí. Ponořte je do speciální domácí směsi a za půl hodiny jsou dokonale čisté

Vše se časem opotřebovává, bohužel i povlečení a polštáře. Přesto, že se o něj staráte tak, jak je potřeba, postupem času se na něm vytvářejí nevzhledné žluté skvrny. A nejde o obyčejnou špínu.

Skvrny od potu

Za žlutými skvrnami na polštáři je ve většině případů pot. Kromě potu se na nich podílejí i mastné nebo mokré vlasy, proto byste měli uléhat až po jejich uschnutí nebo vyfénování. Důležité je se také před spaním odlíčit, abyste na polštáři ráno nenašli pot se zbytky kosmetiky.

Jednoduchý trik

Nejde o nic složitého. Nejprve skvrny odstraňte běžným přípravkem na čištění skvrn, a pak na ně naneste směs jedlé sody a vody, která vám pomůže dočistit ty nejodolnější. Měli by tím pádem snadno zmizet. Je ještě jeden domácí čistič. Připravíte si prací prášek, hrnek bělidla, prostředek na nádobí a půl šálku boraxu. Ve velkém hrnci dáte vařit vodu, a do ní nasypete všechny přísady. Necháte je rozpustit.

Nakonec tuto směs přelijete například do vany, kde budete polštář čistit, a přidáte do ní bělidlo. Polštář na 30 minut namočíte. V polovině máčení ho otočíte, aby se důkladně vyčistil z obou stran. Následně ho dáte vyprat do pračky. Po doprání už by na něm žluté skvrny být neměly.

Foto: Shutterstock

Polštáře perte pravidelně

Žlutým skvrnám jde přecházet prevencí. Nejen tím, že budete chodit spát se suchými vlasy a odlíčení, ale i aktivní prevencí – na polštář můžete nasadit voděodolný chránič. Bez ohledu na skvrny by se polštáře navíc měly dvakrát ročně prát, už kvůli roztočům. Dbejte na správnou teplotu, řiďte se štítkem od výrobce.

A pozor při sušení – syntetiku je vhodné sušit při nízkých teplotách, jinak by mohlo dojít k deformaci.  Nezapomínejte ani na to, že byste je měli po několika letech úplně vyměnit, postupem času totiž dochází k jejich deformaci. Mohou pak stát za problémy s bolestí zad a krční páteře.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments