Instalatéři už doslova zuří. Tohle nikdy nesmíte vylít do výlevek nebo do záchodu

V našem každodenním životě často bezmyšlenkovitě vyléváme nebo splachujeme různé předměty a látky, aniž bychom si uvědomili jejich potenciální škody na potrubí a životním prostředí. Tento článek se zaměřuje na běžné chyby v domácnostech a radí, jak je předejít.

Nebezpečí skryté v koupelně

Koupelna je místem, kde se často dělají chyby v likvidaci odpadů. Hygienické potřeby jako tampóny a vložky, které jsou často splachovány do záchodu, mohou způsobit vážné ucpání a znečištění vodních cest. Je důležité si uvědomit, že tyto produkty by měly být likvidovány v odpadkovém koši, nikoli ve vodním systému.

Léky a chemikálie v odpadech

Dalším významným problémem je nesprávná likvidace léků a domácích chemikálií. Mnoho lidí neví, že splachování léků do záchodu může vést k znečištění vodních zdrojů a negativně ovlivnit vodní ekosystémy. Chemické produkty, jako jsou čistící prostředky, barvy a další nebezpečné materiály, by měly být odvezeny na speciální sběrná místa.

Tuky a oleje jako skrytí nepřátelé

V kuchyni se setkáváme s dalším nebezpečím – vyléváním tuků a olejů do odpadu. Tyto látky mohou ve vodě ztuhnout a přilnout na stěny potrubí, což vede k ucpávání. Správná likvidace tuků a olejů je klíčová pro udržení zdravého potrubního systému.

Foto: Shutterstock

Vlasy a zubní nit v odpadech

Vlasy a zubní nit, které často končí v kanalizaci, mohou způsobovat neočekávané problémy. Vlasy se snadno hromadí a vytvářejí zátky v potrubí, zatímco zubní nit může vytvářet shluky, které blokují průchod odpadu.

Kočičí stelivo a nečekané následky

Splachování kočičího steliva do toalety je běžnou chybou, která může mít nečekané následky. Kočičí stelivo je navrženo tak, aby absorbovalo vlhkost a vodu, což znamená, že se v kanalizaci může rozpínat a způsobovat ucpávání.

Správné nakládání s odpady může předejít mnoha problémům a chránit životní prostředí. Pokud máte pochybnosti o tom, zda je něco bezpečné splachovat nebo vylévat, raději to vyhoďte do koše.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments