Jak České televizi nezaplatit už ani korunu. Lidé našli způsob a masivně ho praktikují

Pokud by kterákoliv jiná mediální společnost měla takový rozpočet, jaký má Česká televize, pravděpodobně by její manažeři byli nadšení. Sedm miliard korun každý rok jsou opravdu velké peníze, obzvlášť když je platí výhradně občané ze svých vlastních kapes, a to ještě nad rámec daní a nejrůznějších povinných pojištění.

Platil dlouho, ale už stačilo

Přesto však Česká televize neustále tvrdí, že koncesionářské poplatky jsou nízké a mělo by je platit více lidí. Cílem je vybrat ještě o další dvě miliardy z kapes lidí navíc. Ostatně, chystají se v tomto ohledu velké věci, jako například to, že za televizi bude nelogicky muset platit každý majitel mobilního telefonu, protože by si ji tam teoreticky mohl naladit.

Už současná výše koncesionářských poplatků, která dosahuje 135 korun, přijde řadě lidí neúnosná, a to hlavně za obsah, který nekonzumují a dokonce s ním ani nesouhlasí, pokud jde o zpravodajství. I takový člověk ale musí platit, a pokud tak nečiní, jsou z něj peníze tvrdým způsobem vymáhány. To už zakusili mnozí. Navíc se poplatek od příštího roku zvýší na 160 Kč.

Přesto však existuje způsob, jak se placení koncesionářských poplatků České televizi vyhnout. “Platil jsem jim to dvacet let, ale teď už jsem si řekl dost. Vůbec nedostávám některé informace. Referují tam selektivně a vždy v něčím zájmu, je to z toho jasně patrné,” říká pan Dalibor ze Vsetína, který má plné zuby především pořadů, ve kterých vystupují moderátoři Václav Moravec a Nora Fridrichová. “Těm nějaká nezávislost opravdu nic neříká.

Foto: Shutterstock

Musíte vyplnit dokument

Na internetu si tak našel, že se může placení koncesionářských poplatků vyhnout. “Je potřeba zaslat jim prohlášení, ve kterém uvedete, že nevlastníte televizní přijímač a oni vás od poplatku osvobodí,” vysvětluje Dalibor. Pravdou však je, že toto prohlášení je závazné a mělo by být vyplněno podle pravdy. V tomto případě byste tedy televizi doma skutečně mít neměli. Jinak budete muset poplatky doplatit a ještě uhradíte pokutu.

Aktuálně to lze poměrně jednoduše obejít. Pravidlo se skutečně týká pouze televize. Můžete však bez problémů disponovat třeba některou z aplikací, které vám zajistí televizní kanály, a pouštět si ji na počítači nebo mobilním telefonu.

Foto: Shutterstock, zdroje: Česká televize, Faei, dTest

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnaca
Hnaca
7 měsíců

Je to nehorázné, mnoho mladých což se nedivím televizi nemá a využívá soc sítě je to v pořádku platím si tak proč platit televizi

Gusta
Gusta
7 měsíců

Kdyby dvě třetiny lehkoživků propustily, peněz by bylo až moc.

Marobarva
Marobarva
7 měsíců

A ono se tam vysílá, na co by se šlo podívat……. určitě ne! Nebo, nebo si potřebuje osazenstvo mastit kapsy ještě víc?

Miloslav
Miloslav
7 měsíců
Reply to  Marobarva

Určitě mají pořád málo, ono p. Moravcovi 150 000 Kč. za jeden odvysílaný pořad už nestačí zatímco důchodce může chcípnout

Pavel Mikuš
Pavel Mikuš
7 měsíců

V obchodě platím pouze za to co si koupím a ne za celý obchod.ČT nesleduji a ani nechci tak nevidím důvod proč jim platit.

JANA
JANA
7 měsíců

Myslim, ze v tehle zemi je spousta nejruznejsich vykuku a podvodniku. Ale ze si budu cist navody na to, jak i nadale podvadet primo u vas, to me tedy hodne nemile prekvapilo.

Josef41
Josef41
7 měsíců

P. Vavrenka nemá pravdu. Návrh počítá s tím, že poplatek se vztahuje i na PC a mobily, na nichž lze programy TV a rozhlasu sledovat. Když ten mazaný pán píše, že to našel na internetu, pak má PC s přístupem k TV. Vyčuranost má své meze.

Pavel
Pavel
7 měsíců

ČT je stoka kde peníze mizí neskutečným tempem. No takový zkurvenci jako jsou P. Dvořák, Moravec, Železný a další darmožrouti kteří mají neskutečné platy, které dokonce nechtějí zveřejnit svědčí o tom v jakém morálním rozkladu ČT je. Všechny tyto hajzli vyznat a k lopatam. Žádný zlatý padáky a majetek obstavit. Když vidím a slyším Morávce nebo Železného vzal bych je po drzkach ale železnou tyči. To samé je ta priblbla Jílková,ale těch tam je daleko víc. Hnus fialovej velebností

Jan
Jan
26 dní
Reply to  Pavel

Dobře napsané..