Jak chloupky řešily naše babičky. Udělaly si pastu z cukru a bylo hotovo

Součástí života naprosté většiny moderních žen je depilace. Máme své triky jak na to a s věkem jsme zjistily, co nám nejvíce vyhovuje. Problém však může nastat v otázce velmi jemných chloupků, které jsou například na obličeji nebo u některých žen třeba na rukou.

Jak bojovat proti jemným chloupkům

Na jemné chloupky totiž řada běžných depilačních technik neplatí, případně není k jejich odstraňování vhodná. Můžeme se však podívat do minulosti – i tehdy se totiž ženy chtěly zbavovat nehezkých chloupků. A tak nyní máme možnost přinést vám staletími prověřený přírodní recept, jak si s depilací poradit.

Používal se už před tisíci lety, ale rády ho využily i naše babičky, když měly s ochlupením potíže. Když byl k dispozici cukr nebo alespoň med, hned věděly, jak si poradit. Vyzkoušíte jejich trik? Není na tom nic těžkého!

Cukrová depilační pasta

Recept je úplně jednoduchý. Použijete 400 g krystalového cukru, 100 ml citronové šťávy a 100 ml vody. Všechny ingredience smícháte v hrnci a zahřejete. Směs by se měla dostat do bodu varu, potom stáhněte plamen a míchejte tak dlouho, dokud nevznikne spojená, hladká, zlatavá pasta. Pozor, abyste ji nepřetáhli, rozhodně by neměla hnědnout.

Poté pastu přelijte do uzavíratelné sklenice a uschovejte. Pasta silně zatuhne, proto ji před dalším použitím musíte rozehřát ve vodní lázni.

Foto: Shutterstock

Postup při depilaci

S cukrovou pastou se pracuje podobně jako s voskem. Nejjednodušší cestou, je pastu natřít na obličej, nechat zatuhnout a poté strhnout. Jemné chloupky se v cukrové hmotě zachytí a prudkým trhnutím se jich velmi jednoduše zbavíte. Máte-li obavy z bolesti a nepříjemných pocitů, můžete zkusit pastu jen roztírat po obličeji a třením se chloupků zbavovat. Samozřejmě to nebude tak účinné jako klasické stržení, ale nejviditelnějších chloupků vás to zbaví.

Foto: Shutterstock, zdroj: Allure, Cosmopolitan

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
1 rok

Možná vaše babička – moje babička žádné chloupky nikdy neřešila, asi na to neměla čas – a pokud by řešila, tak nejspíš žiletkou 😛