Past na hmyz, která už staletí funguje na vesnicích. Rozřízněte láhev a sledujte

Létavý hmyz, jako jsou komáři nebo vosy,  nám dokáže letní večery hodně znepříjemnit. Samozřejmě, jen pokud se necháme. Můžete na sebe stříkat repelenty a snažit se komáry odhánět, nebo můžete vyzkoušet past, která opravdu funguje.

Past z plastových láhví

Připravte si dvě plastové láhve o objemu 2 litry. Spodní třetinu láhve uřízněte, ale víčko nechte zavřené. Připravte si druhou láhev a z ní uřízněte naopak horní třetinu a vložte ji jako trychtýř do první láhve. Naplňte past například marmeládou, a udělejte do ní dvě dírky, abyste ji mohli zavěsit, kam bude potřeba. Místo marmelády můžete použít i past z droždí a cukru. V tomto případě do lahve nalijte vod, která má 35 až 40 stupňů a rozdrobte droždí a cukr. Z kvasnicového roztoku se začne uvolňovat oxid uhličitý, naláká hmyz a ten se v láhvi utopí. Pastička je připravená!

Funguje i proti vosám

Tento typ pasti funguje i na ostatní druhy hmyzu. Náplň můžete měnit, vosy vám půjdou skvěle například po pivu. Zbavit se můžete vos, mravenců, komárů i much. Čas od času je vhodné náplň vyměnit, nejlépe jednou za dva týdny. Past je kvůli zápachu možné používat pouze venku. Jen pozor na déšť, pokud prší, měli byste ji zakrýt.

Foto: Shutterstock

Proti komárům fungují i bylinky

Pokud se chcete zbavit hmyzu, ale nechce se vám do výroby pasti, můžete se ho zkusit zbavit i pomocí voňavých bylinek. Nebude jim vonět libeček, šalvěj ani česnek. Také by vás neměli obtěžovat, pokud budete mít v aromalampě eukalypt nebo levanduli.

Pokud nic nezabere, vyzkoušejte klasické pasti

Ve chvíli, kdy jste bezmocní, vám nezbývá než sáhnout po klasických pastičkách na hmyz z drogerie. Nejčastěji se za tímto účelem používá lepová mast, ale existuje i řada dalších možností, jak eliminovat hmyz. V první řadě nikde nechávat odpadky, případně si můžete pořídit masožravé rostliny.

Foto: Shutterstock, Instructables

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří
Jiří
1 rok

To je neuvěřitelná zhovadilost. V době, kdy celý svět řeší katastrofální úbytek hmyzu a tedy i opylovačů, jako jsou například vosy, vy tady vybízíte k vraždění užitečného hmyzu? Nemáte rádi vlaštovky a žáby? Ty žerou i komáry. V přírodě má vše místo a účel. A pokud bazírujete na lidském zdraví, vězte, že bez hmyzu zdraví nebudeme. Takhle stupidní text jsem dlouho nečetl. Autor patří na pranýř, kde si nastuduje, já důležitá je biologická rozmanitost. Tento text stáhněte. Ukazuje totiž, jak hluboko může klesnout médium a jak hluboce jste mimo realitu. Po přečtení tohoto textu už váš server číst nikdy nebudu… Číst vice »

Iris
Iris
1 rok

To jsem nevěděla, že lidé na vesnici už po staletí používají plasty… 😀