Zkušená uklízečka z hotelu prozradila tajné triky, jak skvěle vyčistit záchod. Tak čistý jste ho nikdy neměli

Každý chceme mít na záchodě čisto. Je to prospěšné pro naše zdraví, pro náš osobní pocit a zářící toaletu ocení jistě také návštěvy. Produktů je však na trhu mnoho. A potřebujeme vůbec všechnu tu chemii? Pár osvědčených, podomácku vyrobených čističů nám prozradila zkušená uklízečka.

Přírodní produkty

Úplně nejlépe z přírodních surovin toaletu vyčistíte grapefruitem. Ten rozpulte, namočte do soli a pusťte se do drhnutí. Výsledek stojí za to. Pokud nemáte grep, můžete použít také citron.

Ocet

Destilovaný ocet by měl být nepostradatelným čističem v každé domácnosti. Nalijte ho do záchodové mísy. Na zašlé skvrny na povrchu mísy můžete použít papírové utěrky namočené do octa a záchod jimi obložit. Nechte působit 2-3 hodiny. V případě potřeby ještě vydrhněte a spláchněte.

Zubní pasta

K preciznímu čištění záchodové mísy se vám nebude hodit pouze zubní kartáček, ale dokonce i zubní pasta! Trochu vymáčkněte do mísy, rozetřete, nechte působit. Dočistěte, spláchněte.

Bomby do záchodu

Smíchejte jedlou sodu, kyselinu citronovou a levandulový, mátový a citronový esenciální olej v hustou tekutinu. Tu nalijte do tvořítek na led. Po zatvrdnutí vždy jednou za týden vhoďte kostku do mísy, zavřete víko a nechte 20-30 minut působit. Poté záchod spláchněte.

Foto: Shutterstock

Peroxid vodíku

Dezinfikuje a zbavuje rzi. Nalijte do mísy, nechte 30 minut působit a spláchněte. Aplikujeme jednou za čas, když je stav toalety horší.

Coca-Cola

Coca-Cola obsahuje kyselinu fosforečnou, která čistí s podobným účinkem jako ocet. Takže pokud už na ni nemáte chuť, můžete 1-2 šálky nalít přímo do toalety a nechat působit přes noc. Ráno vydrhněte a spláchněte.

Osvědčené rady

Pečujte také o štětku na záchod. Pravidelně ji čistěte a dezinfikujte. Výborný nápad je také do nádobky nalít trochu čističe toalet. Štětiny štětky v něm budou ponořené, což zaručí jednak snadnější čištění toalety, jednak vábivější vůni.  

Foto: Shutterstock, zdroje: onecrazyhouse.com, greatist.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments