Přidejte si do kávy toto koření. Vynikající koktejl vás ochrání před rakovinou a cukrovkou

O tom, zda je káva zdraví prospěšná nebo ne, se vedou spory. V každém případě jde o oblíbený nápoj, který si většina z nás po ránu nedokáže odpustit. Můžete si do ní přidat mléko, cukr a tím z ní vytvořit kaloricky vydatnou svačinku nebo snídani. Je ale ještě jeden způsob, jak kávu ozvláštnit a zároveň udělat něco pro své zdraví. Přidejte si do kávy skořici.

V čem je prospěšná skořice?

Skořice je velmi prospěšné koření, které má nejen zajímavou, nasládlou chuť, ale přináší i mnoho zdravotních benefitů. Má pozitivní vliv na trávení, pomáhá redukovat hladinu krevního cukru i cholesterolu, a celkově jde o silný antioxidant. Do kávy můžete dát bez obav i půl lžičky skořice.

Zkoušeli jste pikantní kávu?  

Kromě skořice je zajímavé ochutit kávu zázvorem. Chuťově to není pro každého a nesmí se to s ním přehnat. Stačí na špičku lžičky. Jde o příjemné oživení oblíbeného nápoje. Zázvor obsahuje vitamín C, vápník, fosfor, železo, zinek, měď a další účinné zdraví prospěšné látky.

Kurkuma

Zajímavým kořením, které se s kávou dá spárovat, je i kurkuma. Má protizánětlivé účinky, pomáhá v boji s rakovinou i demencí. Pomůže pročistit trávení, detoxikuje játra a oživí chuť kávy. Protože se nejlépe rozpouští v tuku, je vhodné přidat ji do kávy s mlékem. I chuťově tak lépe vynikne.

Foto: Shutterstock

Kokosový olej

Pokoušíte se o zdravý životní styl? Přidejte si do kávy olej. Z kávy udělá elixír zdraví. Chrání srdce a cévy, pomáhá přecházet Alzheimerově chorobě, a dokonce zrychluje metabolismus. Může vám tak pomoct při hubnutí.

Čokoláda jako antioxidant

Přidali jste si do kávy někdy čokoládu? Kvalitní čokoláda nebo kakao v kávě nejsou přínosem jen pro naše chuťové buňky, ale i pro celkové zdraví. Oceníte protizánětlivé účinky, nebudete unavení a jak čokoláda, tak i kakao má pozitivní vliv i na imunitu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Lékaři jásají nad vaším objevem. 😂😂😂 Kdo si chce zkazit kávu tímhle nesmyslem , směle do toho. 😂😂😂

Monika
Monika
1 rok
Reply to  Karel

S čokoládou nebo skořicí je káva výborná!Záleží na každém z nás.