Jak snadno a rychle oloupat česnek. Pomůže vám nejen běžné náčiní, ale i mikrovlnka

Loupání česneku se zdá být jednoduché, nenáročné, a vlastně i poměrně rychlé. Jenže nešvar přichází tehdy, když musíte oloupat ne pouze jeden stroužek česneku na topinku, ale rovnou celé kilo a více. Například na nakládané maso, které míří do udírny a tak dále. V takovém případě se jistě hodí některé způsoby, které nám celý proces loupání urychlí. 

Tradičnější způsob pomocí nože a prkénka 

Tento způsob používaly již naše babičky, proto jsme si jistí, že vám urychlí loupání většího množství česneku. Vezměte si palici česneku a rozdělte ji na jednotlivé stroužky. Rozložte je na prkénko, vezměte si větší nůž a na plocho stroužky zmáčkněte. Následně tvrdé konce česneku odřízněte nebo pouze jednoduše oloupejte v rukou. Pokud loupete opravdu větší množství česneku, tato technika vám práci urychlí.

Foto: Shutterstock

Způsob loupání bez použití nože

Jedná se o méně známý způsob loupání česneku. Připravte si zavařovací sklenici s víkem, nebo plastovou krabičku, taktéž s víkem. Česnek rozdělte na jednotlivé stroužky a vložte je neloupané do zvolené nádoby. Zavřete ji a následně s krabičkou či sklenicí silně třeste, přibližně půl minuty. Po uplynulé době nahlédněte do dózy a pokud se vám bude zdát, že česnek nepůjde bez pomocí nože oloupat, zavřete ji a opět zatřeste. Následně vyjměte stroužky a pomocí prstů je oddělte od slupky.

Poslední možnost tkví v použití mikrovlnky

Stejně jako nůž nebo nádoba, je i mikrovlnná trouba součástí každé domácnosti. Mnoho z nás ji využívá nejen k ohřevu jídel, ale také k samotnému grilování či dokonce pečení, tak proč ji nezkusit použít i jako pomocníka na loupání česneku? Jednoduše si vezměte česnek a rozeberte ho na stroužky, které vložíte do misky. Následně misku vložte do mikrovlnky a zapněte ji na plný výkon přibližně na dvacet sekund. Poté vytáhněte a jednotlivé stroužky pomocí prstů snadno sloupnete.

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock, zdroj: www.foodiecrush.com, feelgoodfoodie.net

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
mhad
mhad
2 let

oněch 20 vteřin v mikrovlnce je někdy moc. Záleží na velikosti a zralosti. Je lépe méně a zkusit, jak jde slupka dolů a pak přidat. Když se ohřívání přežene, je česnek na vyhození.

Luboš
Luboš
2 let

Česnek se loupe snadno tak, že jeden stroužek vezmete do dvou prstů na délku a zmáčkněte tak, že slupka na něm praskne. Pak ji jenom odstraníte.