Jak správně umýt záchodovou štětku. Většina lidí to dělá špatně, což je velký problém

Co nikdo nechce pravidelně vidět natož čistit, je zaneřáděná štětka na toaletu. Komu se už při pouhém pomyšlení na tuto práci nedělá příliš dobře, koupí si plastovou, kterou bude pravidelně vyhazovat. O jeden problém méně. Toto čištění si na druhou stranu můžeme udělat jednodušší, než se může zdát.

Dostatečná ochrana

Vše vám také usnadní použití gumových rukavic. Vyberte si správnou velikost s dostatečně dlouhými rukávy na předloktí. Někteří lidé ale trpí alergií. V tomto případě je možné koupit rukavice z přírodního latexu, který nedráždí pokožku. Rukavice by měly o něco větší, aby se vám nich co nejméně potily ruce.

Kbelík s bělidlem

Věděli jste, že na toaletě strávíme asi 1,5 roku průměrného života? Proto ji potřebujeme mít dokonale uklizenou. Jak radí expertka na úklid domácnosti, Ralitsa Prodanová, nejúčinnější je bělidlo. Nalijte několik odměrek bělidla, sava, nebo jiného desinfekčního prostředku do kbelíku s vroucí vodou, položte tam štětku a nechte ji tam hodinu. Po uplynutí doby ji omyjte spolu s nádobou. To vám zaručuje dokonale vydesinfikovanou koupelnu.

Pod horkou vodu

Můžete ale také přeskočit ten krok s kyblíkem, dát na štětku nebo kartáč savo nebo stejný prostředek, jakým čistíte vnitřek toalety, a omýt pod proudem horké vody. Stejnou pozornost věnujte i všem kartáčům v domácnosti.

Foto: Shutterstock

WC štětky ze speciálních materiálů

Technologie nezměrnou rychlostí pokročily, a s tím i čištění toalet. Dnes si můžete koupit dokonce i WC štětky, které se čistí samy. Jeden typ v sobě obsahuje nano vlákna stříbra. To zabraňuje množení a vzniku nežádoucích bakterií.

Druhý typ má v sobě zabudovanou spršku, což práci v mnoha ohledech opravdu usnadní. Po umytí toalety ji zmáčknutím tlačítka omyjete a uložíte čistou do nádoby.

Také můžete vybírat z WC štětek tvaru půlměsíce, kde je nádoba na kartáč zčásti vykrojená, aby dříve uschnul.

Foto: Shutterstock, zdroj: Mirror

Autor: Martina Hokszová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments