Jak zhubnout bez cvičení a omezování se? Dejte si tento čaj ráno i večer, to stačí

Boj s nadváhou je pro mnoho lidí nekonečným příběhem. Spousta metod, které by měly vést k vysněné postavě, nás často stojí celou řadu nepříjemného odříkání. Pokud vás trápí jen pár kilo navíc, není třeba se jimi mučit. I drobná změna v jídelníčku dokáže divy. Zkuste si pravidelně dopřát čaj z medu a skořice a brzy zaznamenáte pozitivní výsledky.

Dvě zázračné potraviny z lůna přírody

Skořice a med. Každá z těchto ingrediencí může přinést našemu tělu celou řadu benefitů. A když se zkombinují, účinek se ještě znásobí.

Med využívá lidstvo po staletí. Už v minulosti měl svoje nezastupitelné místo v léčitelství. Dnes jej vnímáme především jako vynikající sladký pokrm, který je základem přípravy některých dezertů, cukroví nebo nápojů. Dá se použít také jako sladidlo, které je o něco zdravější než klasický cukr.

Med obsahuje cenné antioxidanty a je účinný proti celé řadě bakterií a virů. Výborný je také jako prostředek proti kašli. Při aplikaci na kůži pomáhá hojit nejrůznější poranění nebo odřeniny.

Foto: Shutterstock

I skořice má za sebou dlouhou historii. Jedná se vlastně o kůru získávanou z větví tropických stromů skořicovníků. Poznáme ji podle její charakteristické vůně i chuti. Využívá se jako koření především do sladkých pokrmů.

Skořice existuje ve dvou základních verzích. Cejlonská, neboli pravá skořice je vzácnější a o něco sladší. Je také kvalitnější, což se přirozeně odrazí na ceně. Čínská skořice je nejběžnější, seženete ji v každém supermarketu. Její nespornou výhodou je nižší cena.

I skořice funguje jako antioxidant. Zároveň je dobrá na trávení a pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Některé výzkumy naznačují, že by toto zázračné koření mohlo pomáhat i proti neurodegenerativním nemocem jako je Alzheimerova či Parkinsonova choroba, případně proti rakovině. Tyto hypotézy však ještě čekají na potvrzení.

Čaj, který pomůže s nadváhou

Dopřejte si léčivé účinky medu a skořice v podobě vynikajícího čaje. Mimo jiné vám pomůže regulovat hladinu cukru v krvi a tím zabrání zbytečnému ukládání tuků. Nápoj tedy vytváří ideální podmínky pro hubnutí. Připravíte si ho jednoduše – stačí zalít jednu lžičku mleté skořice horkou vodou a nechat čtvrt hodiny vylouhovat. Poté vmíchejte lžíci medu. Čaj si můžete dopřávat několikrát denně – ideální jsou dvě dávky, jedna ráno a druhá večer před spaním.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Pro zdravého člověka je jen jeden zaručený recept, jak zhubnout – nejíst víc, než je nutné. Pokud se budete denně přežírat (a je skoro jedno čím) nikdy se nadváhy nezbavíte. Můj děda měl na toto dobrou radu – žerte jako dobytek – ten vždycky ví, kdy má dost…