Jakákoliv kytka na odpis bude jako nová. Použijte skvělý trik a druhý den poroste jako divá

Někdy se stane, že rostliny nevypadají tak, jak bychom si přáli. I když jsou na první pohled zdánlivě ztracené, většinou je stále ještě možné je zachránit. Pokud to chcete zkusit, může vám pomoci hnojivo. Správné hnojivo je pro rostliny důležité z hlediska získávání potřebných živin. Navíc nemusíte hned utrácet za drahé hnojivo, můžete si připravit vlastní z věcí, které máte doma.

Proč hnojivo z banánů?

Banány jsou pro lidský organismus velmi prospěšné, zejména kvůli bohatému obsahu živin. Avšak mohou být prospěšné i pro rostliny, stačí je používat správně. Můžete využít jak nepotřebné slupky, tak i banánovou dužinu. Abyste ale dosáhli požadovaného účinku, je důležité dodržovat několik zásad.

Jak na to?

Pokud si myslíte, že je pro vás důležité co nejrychleji vyživit rostliny a nechcete zbytečně čekat můžete použít dužinu ze zralého banánu. Tu vhoďte do mixéru a vzniklou hmotu následně zřeďte vodou (na jeden banán budete potřebovat asi půl litru vody). Získáte tak velmi účinné hnojivo, bohaté na živiny.

Foto: Shutterstock

Využít můžete i slupky

Pokud byste raději využili banánový odpad, který by jinak skončil v koši nebo na kompostu, není to nijak složité. Stačí, když slupky z banánu vložíte do menšího kbelíku (může jich být i více) a zalijete vodou tak, aby byly ponořené. Počkáte pak 24 hodin, než se do vody vylouhují cenné minerály a další látky.

Po 24 hodinách slijte vodu z banánových slupek a použijte ji jako zálivku místo běžné vody (stačí 1x týdně). I když se slupek můžete po použití zbavit, je škoda je hned vyhazovat. Pokud je pořádně nevymačkáte, jednoduše je ještě jednou nebo dokonce i třikrát přelijte vodou. Až poté můžete slupky s klidným svědomím vyhodit, protože už vám daly vše, co vám dát mohly.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments