Jakákoliv už odepsaná kytka poroste jako nová. Stačí použít úžasný fígl a do druhého dne je zachráněná

Někdy se stane, že rostlinám se nedaří tak, jak bychom si přáli. I když vypadají na odpis, většinou se ještě dají zachránit. Nic nezkazíte, když to zkusíte s pomocí hnojiva. Správné hnojivo je pro rostliny důležité, především kvůli dostatku živin. Navíc do něj hned nemusíte dávat peníze navíc. Můžete si připravit své vlastní z toho, co máte doma.

Hnojivo z banánů

Máte dvě možnosti. Můžete si buď připravit hnojivo z banánů, nebo z banánových slupek. Úspornější je ta z banánových slupek, ale účinnější bude hnojivo z banánové dužiny. Příprava je snadná. Banán rozmačkejte na kaši, zalijte decilitrem vody, a promíchejte. Směs přilejte přímo k rostlině. Druhá varianta, hnojivo z banánových slupek, je ekonomičtější.

Banán můžete sníst nebo ho použít v kuchyni, a jako hnojivo použijete slupku, která z něj zbyde. Slupku dejte do velké uzavíratelné nádoby, zalijte pěti sklenicemi vody, a nechte 24 hodin odstát. Pak nalijte přímo do půdy k rostlině.

Jaké má banánové hnojivo výhody?

Banánové hnojivo má řadu výhod. Kromě toho, že rostlinám dopřejete adekvátní výživu, aniž byste museli kupovat syntetická hnojiva v supermarketech, je výrazně levnější. Je čistě přírodní, a rostliny si z něj vyberou to, co potřebují. Banánové hnojivo se navíc dá použít opakovaně.

Foto: Shutterstock

Jak zachránit přelitou rostlinu?

Pokud jste chtěli rostlině pomoct, a kromě hnojiva jste jí dopřáli mnohem víc vody než potřebuje, je ještě naděje ji zachránit. Skutečně přelitou rostlinu dejte na co nejteplejší místo, kde je dostatek vzduchu, Přebytečná voda se tak lépe vstřebá. Nejdůležitější je však prevence a dbát na to, aby rostliny měly adekvátní zálivku. Každá potřebuje něco jiného. Nespoléhejte pouze na zažloutlé listy. Zatímco u některých rostlin značí přelití, u jiných je to naopak. Nastudujte si předem základní informace o rostlinách, které pěstujete, díky tomu se vyvarujete zbytečných chyb.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments