Jakkoliv ucpaný záchod uvolníte během okamžiku. Už nikdy nebudete potřebovat instalatéra

No dobře, toto téma bychom také nejraději vůbec nezmiňovali. Jenže život je někdy takový. Ano, i ucpaná toaleta nás někdy může potkat. Kroutíme hlavou a nevíme si rady. Přemýšlíme o tom, zda vůbec máme odvahu přivolat k té hrůze instalatéra. Co kdybyste si pomohli sami? Jdeme do boje!

Neptejte se na důvod

Proč to vlastně vzniklo? Všichni asi tušíme, že toaletní přístroj není všemohoucí a nepojme vše, co se do něj vkládá. Někdy se ale záchod ucpe i proto, že do něj bylo vloženo příliš mnoho toaletního papíru, například při dětských experimentech. Nebudeme se tedy ptát proč se to stalo a rovnou přejdeme k řešení.

Čistič si připravíte doma

Tento čistič nejen odstraní, co je potřeba, ale také dokáže předejít ucpání záchodové mísy. Připravte si dva litry vody, která bude teplá, ale ne horká. Horká voda by totiž mohla způsobit ještě větší pohromu, a to je prasknutí keramické toaletní mísy. To si asi nepřeje zažít nikdo z nás.

Vodu vyjilte do mísy a ihned za ní pošlete hrnek jedlé sody a dva hrnky obyčejného octa. Směs nechejte působit. Na směs můžete přilít trochu horké vody, nikoliv ale na okraje mísy.

Toaletu blokuje dětská hračka nebo jiný předmět

Zjistili jste, že zádrhel bude ještě jinde? Okamžitě povolejte kovové ramínko na oděvy a rozmotejte jej, abyste utvořili háček. Tímto předmětem by se vám mělo podařit předmět vytáhnout ven.

Foto: Shutterstock

Zazvoníme zvonem

Ještě jedna metoda může pomoci, když toaleta splachuje o něco pomaleji, než obvykle. V době, kdy se již tvoří ucpávka, ale stále je možné splachovat, povolejte do práce zvon. Ten vám pomůže ucpaný odpad pročistit, aniž byste museli přivolávat instalatéra. Zvon je rozhodně v domácnosti potřeba.

Prevence? Pokud máte úzké odpadní trubky, a ještě k tomu tvrdou vodu v domácnosti, je potřeba, abyste používali filtry vody, které v celé vaší domácnosti odstraní tvrdou vodu, a tím také předejdou usazování odpadního potrubí, ale také ničení spotřebičů tvrdou vodou. V ostatních domácnostech nezbývá, než splachovat během velké potřeby. V případě vyšší spotřeby papíru je tak lepší raději vícekrát spláchnout, než toaletu ucpat.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments