Játra potřebují jednou za čas vyčistit od toxinů a látek, které je poškozují. Snadno to obstará blahodárný nápoj z rozinek

Víte, že jsou rozinky léčivé a čistí játra? Sušené hrozny mají odlišné účinky a vlastnosti než neusušené hrozny. Podívejme se, jak z rozinek vytvořit očistný nápoj a jaké má na naše tělo účinky. Prozradíme vám, jak si jej vytvořit a jak jej užívat.

Rozinková voda

Šťáva vylouhovaná ze sušených rozinek stimuluje biochemické procesy v játrech, které pak vylučují škodlivé toxiny, které se v nich usazují. Po pročistění jater jim zajistíte optimální funkci a vyčistíte celé tělo. Rozinky se doporučují při zvýšené hladině škodlivého LDL cholesterolu a triglyceridů z nezdravých tuků, zácpě, nevolnostech a zažívacích potížích. Jsou zdrojem vitaminů, minerálů a antioxidantů, jako jsou bioflavonoidy, které zlepšují obranyschopnost a současně ochrání tělo před působením škodlivých volných radikálů.

Jak vybírat rozinky

Rozinky by neměly mít moc světlou barvu, protože není výsledkem přirozených procesů, ale chemického ošetření. Volte tmavší, ne moc tvrdé, ale ani příliš měkké rozinky, bez napadení plísněmi a roztoči. Rozinky nesmí být sířené. Sířené rozinky před použitím 2x propláchněte vroucí vodou, což z nich pomůže zbytky oxidu siřičitého vypláchnout. Většina rozinek je oxidem siřičitým ošetřené kvůli prodloužení jejich trvanlivosti. Dají se sehnat i s označením nesířené.

Jak na očistnou rozinkovou kúru

Suroviny:

  • 400 ml vody
  • 150 g rozinek

Příprava rozinkové šťávy:

Vodu přiveďte k varu a přisypejte rozinky. Pod pokličkou je pomalu duste 20 minut a odstavte z ohně. Nechte rozinky ve vodě ponořené a zakryté přes noc. Druhý den vodu slijte a znovu ji zahřejte na teplotu, kdy se dá odvar pít. Pijte šťávu 4 dny v kuse 30 minut před snídaní pro zlepšení trávení, zlepšení stavu pokožky, vlasů i nehtů a dodání energie. Tato šťáva vás ochrání před kardiovaskulárními chorobami. Pijte 4 dny v kuse 30 minut před snídaní. Kúru opakujte každý měsíc.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.