Jediné otočení vypínačem pračky sníží spotřebu o 50 %. Instalatér ukázal naprosto neznámou fintu

Každý rok platíme velké sumy za spotřebu elektřiny, a proto se snažíme najít způsoby, jak snížit náklady. Někdy jsou to drobnosti, které jsou však velmi účinné. Jednou z takových fint, kterou instalatéři často používají, je tento způsob, jak snížit spotřebu elektřiny při praní prádla.

Zdá se to neuvěřitelné, ale jediné otočení vypínačem pračky může snížit spotřebu až o 50 %. Tuto techniku nám ukázal instalatér, který říkal, že se jedná o jeden z nejlepších triků, jak ušetřit na spotřebě elektřiny a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.

Úsporné prací programy

Pračky jsou dnes navrženy s ohledem na úspornost energie a maximální výkon. Kromě standardních úsporných programů jsou některé pračky vybaveny různými funkcemi. Mezi ně patří například detekce náplně, která automaticky přizpůsobí prací cyklus pro optimální využití, a redukce cyklu, která umožňuje zkrátit dobu praní.

Pokud chcete snížit spotřebu energie ještě více, můžete zvolit pračky s úspornými motory, které jsou méně náročné na energii. Dále existují pračky s invertorovou technologií, která je ještě úspornější a efektivnější. Všechny tyto technologie pomáhají snižovat vaše náklady na energii a zároveň udržovat vaše prádlo čisté a čerstvé.

Foto: Shutterstock

Pro mírně znečištěné prádlo stačí studený program

Abychom snížili spotřebu energie a šetřili životní prostředí, je důležité vybrat vhodný prací cyklus pro typ a množství prádla. Pokud máte jemnější tkaniny, je vhodnější zvolit krátký program s nižší teplotou. Studený program je také dobrým řešením pro zachování barev oblečení a snížení spotřeby energie a chemikálií. Pro silně znečištěné prádlo je na druhé straně lepší použít delší cyklus s vyšší teplotou.

Studené programy nejen šetří životní prostředí, ale také snižují emise CO2 a pomáhají šetřit přírodní zdroje. Méně vody je také spotřebováno, což se projeví v nižších účtech za vodu. Vybrat správný prací cyklus pro vaše prádlo je důležité nejen pro šetření peněz, ale také pro udržení kvality vašich oděvů a pro ochranu životního prostředí.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Oldřich
Oldřich
1 rok

Kdo neví nic o praní, tak možná uvěří. Mastnotu a pot ve studené, či teplé vodě max 40 st. v podstatě neodstraní žádná pračka. Vše je o vodě, chemii, druhu tkaniny a samozřejmě o konstrukci z pračky
Podle obsahu článku to vypadá, že autorka prát asi neumí. Nebo, že by ty tisíce inženýrů zabývajících se chemii pracích prostředků, chemií vody, vývojem praček, jsou pitomci.

Oldřich
Oldřich
1 rok

Kdo zvolil tak blbou reklamní fotku, aby “opravář” měřil napětí na pračce zvenčí jako v tomto případě.

Dodo
Dodo
1 rok

Já znám ještě lepší fintu. Vůbec neottáčet vypínačem. To sníží spotřebu elektřiny i vody o 100 procent. Jinak smekám před “genialitou” autorky.