Jedlá soda zamezí padání vlasů. Jak ji ale použít správně?

Existuje obrovské množství možností, jak jedlou sodu využít. Pokud ji máte doma, jistě po ni sáhnete v případech, kdy chcete eliminovat nepříjemné pachy z lednice, šatníku, nebo chcete vyčistit odpad, umyvadlo či jiné povrchy. Někteří jedlou sodu užívají na pálení žáhy, pro květiny a jinde, ale věděli jste, že ji lze využít i na padání vlasů? Ano, jde to, jen ji musíte dobře používat, poradíme vám, jak na to.

Opatrnost i při používání jedlé sody

Sice se jedná o přírodní produkt, ale i v takovém případě bychom měli být obezřetní. Soda je zásaditý produkt s pH 9 a pokožka hlavy má pH v rozmezí 4,5 až 5,5. Při nadměrném používání sody na vlasy, se mohou vlasové kutikuly rozevřít a stanou se slabými, ztratí barvu a začnou se lámat a krabatit. Nehledě na pokožku, kterou nadměrné používání sody může vysušovat a dráždit. Doporučujeme sodu na vlasy použít maximálně jednou či dvakrát do měsíce.  

Foto: Shutterstock

Jak použít sodu proti padání vlasů

Jedlá soda má totiž tu schopnost, která dokáže odstranit nečistoty z vlasů, zbytky laku, gelu a jiných vlasových produktů. Při správném, a ne příliš častém používání dokáže vlasy zesílit, uzdravit a podpořit jejich růst. Využití sody k tomuto kroku je velmi jednoduché. Stačí smíchat přibližně tři lžíce šamponu s neutrálním pH a jednu lžíci jedlé sody. Obě suroviny zamíchejte a naneste na vlhké vlasy. Doporučujeme, abyste produkt nechali alespoň dvě minuty působit. Následně si vlasy umyjte vodou. Po uschnutí budete mít kadeře hebké a lesklé.

Pokud máte pocit, že vám vlasy padají víc, než byste chtěli, vyzkoušejte je co nejméně zatěžovat. To znamená, že je nebudete stahovat do těsného culíku, sušit fénem s horkým vzduchem, kulmovat a jinak upravovat pomocí vysoké teploty. Také doporučujeme kvalitní hřeben, nepoužívat barvy na vlasy a koupit si pH neutrální šampon bez zbytečných látek, které jsou pro vlasy zkázou. Pokud ani tato rada nezabere, neváhejte a vyhledejte odborníka. Za ztrátou vlasů mohou stát i hormony, alopecie či jiné zdravotní neduhy.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments