Udělejte si doma nápoj, který vám vyčistí tepny. Jednou za čas je nutný, jinak hrozí krevní sraženina

O naše tělo bychom se měli náležitě starat. To spočívá především ve správné životosprávě a dostatku pohybu. Současný životní styl však zdraví příliš nenahrává. Naopak stále přibývá lidí, které trápí zhoršená průchodnost cév a s ním spojené kornatění tepen či ateroskleróza. Díky tomu pak nemůže správně proudit krev a dokonce hrozí tvorba krevních sraženin, které patří k nejobávanějším stavům.

Kromě obecné poučky, že bychom měli žít zdravě, je třeba také čas od času přiložit ruku k dílu a postarat se o vyčištění tepen a cév. Překvapivě to není složité. Stačí k tomu nápoj, který si připravovaly už naše babičky s pevným zdravím. Ale nejen ony. Prapůvod tohoto nápoje se táhne až k indické ajurvédské medicíně, kde se používá dodnes. Sestává ze tří základních surovin, které jsou samy o sobě velmi zdravé. Jde o česnek, zázvor a citron. Když se jejich síla spojí, získáte fantasticky účinný koktejl.

Česnek zbaví plaku

Česnek působí na cévy a tepny naprosto dokonale. Odstraňuje totiž nánosy cholesterolového plaku, čímž zvyšuje průchodnost a snižuje tak krevní tlak. Coby antioxidant pak zabraňuje žilním zánětům. Obsahuje také selen, vápník, jód a množství vitaminů.

Citron podpoří krevní oběh

Citron je bohatý na fosfor, hořčík, železo, zinek i vitaminy A, B a C. Obsahuje také velké množství flavonoidů, jež brání tvorbě krevních sraženin. Díky tomu dochází k lepšímu krevnímu oběhu, z čehož profituje celé tělo. Kromě toho posiluje stěny cév a brání tak tvorbě křečových žil.

Foto: Shutterstock

Zázvor sníží tlak

Také zázvor si plní svou úlohu. Tím, že snižuje hladinu cholesterolu, brání tvorbě nového plaku v cévách a tepnách. Svou silou dokáže stimulovat krevní oběh a příznivě působí na krevní tlak. Antibakteriální a protizánětlivé účinky pak podporují imunitní systém.

Pročistěte si tepny domácím koktejlem

  • Na tento osvědčený nápoj budete potřebovat 2 litry vody, 4 citrony, menší kus zázvoru a 4 stroužky česneku.
  • Zázvor a česnek oloupejte. Citrony po omytí nakrájejte i s kůrou na menší kousky. Vše pak vhoďte do mixéru, kam přidáte trochu vody a začnete s mixováním.
  • Vytvoří se příjemně hladký nápoj, který smícháte se zbytkem vody a nalijete do čisté uzavíratelné sklenice.
  • Před užitím nádobu promíchejte a nalijte si sklenku. Užívejte každý den ráno na lačno, a to po dobu tří týdnů.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments