Nejšpinavější věci v hotelovém pokoji. Toaleta není to nejhorší, co vás může potkat

Podle průzkumů má průměrná hotelová místnost mnohem špinavější než náš domov, škola, dopravní prostředky i letadlo. I když se dělá úklid v každé místnosti, málokdy se dezinfikují některé části vybavení pokoje, kde mohou být zárodky nemocí. Na co si dát pozor v hotelovém pokoji?

Nejvíce bakterií se nachází v koupelně, na dálkových ovladačích, telefonech, vypínačích světel někdy i na sklenicích na pití či povlacích na polštářky. Chyby často vykazují i ty nejdražší hotely. Bakterie často zůstávají v různých spárách, skulinách a průřezech. Někdy je vhodné si vzít dezinfekční utěrky.

Dálkové ovládání a telefon

Jedna z nejšpinavějších věcí v hotelovém pokoji je dálkové ovládání a telefon. Mezi tlačítky se nedají tlačítka moc vyčistit, natož vydesinfikovat. Mohou mít na sobě stejné množství bakterií jako prkénko na toaletě.

Hotelová koupelna

Opatrní bychom měli být i při doteku nábytku a vybavení v koupelně. Zde jsou nejhorší především umyvadla. Podle studie Hotel Hygiene Exposed byly i v hotelech se třemi a více hvězdičkami nalezeny na umyvadle kvasinky a grampozitivní koky 1. a 2. typu.

Nádoby na led

Nádoba na led se většinou jen vypláchne studenou vodou, což ale ani zdaleka nestačí. Proto jsou tyto nádoby často plné bakterií. Podobně na tom bývá i samotný stroj na led, ale i na servírovacích tácech, které zrovna nepatří do nejčastěji, důkladně a pravidelně udržovaných položek.

Co říkají studie

Podle některých studií má až 81 % povrchů v hotelovém pokoji na sobě alespoň nějaké fekální bakterie. Hotelová toaleta tedy není to nejhorší, co vás může v hotelovém pokoji potkat. I když dostanete čistě vyprané povlečení, už je méně pravděpodobné, že se to samé týká dekorativních polštářů, matrací a přehozů. Britský deník Daily Mail třeba uveřejnil studii portálu Business Insider, kde popsal, že prudký proud vody sice odplaví nečistoty, ale současně přitom vymrští bakterie do vzduchu až do vzdálenosti 4,6 metru. Mnoho malých povrchů pak hotelová služba ani nedokáže uklidit. Proto je používání antibakteriálních mýdel a ubrousků vhodné.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments