Jezte slupky od brambor, poradil Lidl. Někteří lidé se naštvali

V dnešní době může být i dobře mířená rada pochopena špatně a vzbudit pobouření. Je zkrátka nutné pečlivě volit slova, aby se náhodou někoho nedotkla. Nově se o tom přesvědčil obchodní řetězec Lidl, který chtěl Čechům poradit, jak ušetřit a přitom si udělat něco dobrého. Jenže, se zlou se potázal, protože jeho rady nepadly vůbec na úrodou půdu.

Chutné slupky od brambor?

Pravdou je, že Lidl se profiluje jako řetězec, ve kterém se neplýtvá a který má zajímavé nabídky, pokud jde o zboží druhé jakosti, ať už se jedná o oblíbené bedýnky s ovocem a zeleninou, nebo procházející produkty s vysokou slevou. To vše zákazníci kvitují, ovšem tentokrát se šláplo poněkud vedle.

Lidl totiž na svých sociálních sítích sdílel recept ze slupek od brambor. A to nebylo přijato zrovna pozitivně. Konkrétně jde o chutné chipsy ze slupek od brambor. Pro pořádek si tady ten recept uvedeme, pokud by vás náhodou oslovil a abyste mohli zhodnotit, zda vás to uráží, nebo nikoliv.

Výhodou tohoto receptu je skutečnost, že je velmi jednoduchý a zvládne ho tak každý. Dalším plusem je to, že vás nebude nic stát. Prostě využijete jen to, co byste jinak vyhodili. Tedy vezměte slupky od brambor, omyjte a ponořte do ledové vody. Následně usušte a osmažte na oleji. Potom už stačí jen nechat odkapat na papírové utěrce a můžete je začít konzumovat. Vlastně jediné, do čeho budete muset investovat, je trocha toho oleje.

Foto: Shutterstock

To se nepovedlo

Facebookový profil Lidlu sleduje téměř milion lidí a najde se tam tedy pestrá směsice jedinců. Netrvalo dlouho a pod receptem se rozběhla velmi divoká diskuze. Podle řady uživatelů to Lidl tentokrát opravdu přehnal a něco takového by měl ihned smazat. Další uváděli třeba to, že slupky dávají prasatům a sami je tedy opravdu konzumovat nebudou. Našli se ale i tací, kteří slupky jedí, byť jen z domácích brambor.

Převažovaly ale skutečně negativní reakce, které se nesly i v duchu “vaření s Láďou Hruškou” či sarkastických poznámek o tom, že k obědu si dáme suché brambory a k večeři si pochutnáme na smažených slupkách. Kdo prý nemá olej, může si dát i syrové. Někteří zavzpomínali i na smutnější historii, kdy upozornili, že slupky od brambor se jedly v nechvalně proslulých táborech v zemi původu řetězce.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Aster
Aster
1 rok

Správný nadpis měl být – na západě žerou slupky z brambor…

Pája
Pája
1 rok

No comment