Jídlem si můžete při hubnutí pomoct. Jen je třeba vědět, jaké potraviny jíst

steak, vegetarián

Toužíte zhubnout? Je načase změnit jídelníček. Odborníci tvrdí, že z osmdesáti procent je hubnutí jen o jídle, o zdravém stravování. Zbylá procenta symbolizují pohyb a pitný režim. Nepřijímejte proto do svého těla nezdravé potraviny, které tělo nedokáže rychle zpracovat a které obsahují velké množství cukrů, tuků a jiných tělu škodlivých látek. Raději do svého jídelníčku zařaďte zdravé potraviny, které dokonce pomáhají s hubnutím. Jaké to jsou?

Potravin, které jsou nápomocné při hubnutí, je opravdu mnoho. Vybrali jsme nejefektivnější z nich, které se vyplatí zařadit do svého jídelníčku.

Česnek

O česneku se tvrdí, že je to přírodní antibiotikum, které zatočí s nejednou nemocí. Navíc usnadňuje hubnutí, konkrétně se podílí na rychlejším spalování tuků. Kromě toho snižuje hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Fazole

I když se fazole neřadí k nejoblíbenějším potravinám, jsou při hubnutí velmi významné. Dokážou rychle odvodnit organismus, navíc v lidech budí pocit sytosti, což se při hubnutí hodí. Nenakládáme si tak velké porce, nemáme tendenci se přejídat. A když před vařením fazole namočíme (můžeme nechat namočené přes noc), nenadýmají.

Houby

Opět potravina, která není zrovna oblíbená mezi lidmi. .Je to však škoda. Jedná se o ingredienci, která dokáže v člověku vzbudit pocit sytosti, nemáme tendenci se přejídat, nepřidáváme si ani nejíme zbytečně velké porce.

Chřest

Hledáte potravinu, která má nízký obsah kalorií? V tom případě uvařte polévku nebo jiný lahodný pokrm z chřestu. Chřest se pyšní nejen velmi nízkým obsahem kalorií, ale také je velkým zdrojem vitaminů – konkrétně vitaminu C, E a A.

Jablko

Jablíčko miluje snad každý! Je to ovoce, které zasytí, dokonce je považováno za ovoce, které je léčivé, a to proto, že obsahuje až třicet minerálních látek a jiných tělu prospěšných živin. Jablko dokáže zničit škodlivé látky v těle, tudíž napomůže hubnutí.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.