Co jsou tělové a ušní svíce a kde se jimi nechat ošetřit?

Tělové svíce jsou velmi účinnou pomůckou k odstranění škodlivin z těla. Používali je již dávní Slované a Keltové. Využívali duté stvoly rostlin, nebo stáčeli kůru stromů. Tím vznikaly svíce, které dokázaly tělo účinně očistit od toxinů a nastartovat do dalších dní. V dnešní době jsou tělové a ušní svíce velkým pomocníkem při mnoha fyzických i psychických problémech. Jak se používají a z čeho se vyrábí? To se dozvíte níže.

Co jsou tělové a ušní svíce

Tělové, nebo také ušní svíce se v dnešní době vyrábí z plátna a včelího vosku. Po přiložení k tělu se svíce zapálí. Hoření způsobuje, že se škodliviny v těle uvolňují a díky tzv. komínovému efektu, který je způsoben tvarem stočeného materiálu, jsou tyto škodliviny vytahovány z těla ven.

Prostor uvnitř tělové svíce se při hoření naplňuje dýmem a tím se vytváří potřebný podtlak. Vnitřní strana zůstává chladná, a proto se odcházející škodliviny na její povrch přichytí. Tento účinný způsob se dá využít na mnoho fyzických i psychických problémů.

Jak tělová svíce pomáhá a co všechno umí vyléčit

Tělové svíce jsou všestranné pomocnice. Dokážou odstranit zánět z těla a zároveň podpořit jeho celkovou regeneraci. Při hoření se rozkládají energetické blokády, čím se energie rozproudí a spustí samoléčebný proces organismu. Tělové svíce neřeší jen akutní problémy. Dokážou „najít“ a vytáhnout z těla i staré usazeniny.

Svíce pomohou s bolestmi svalů a kloubů, zmírní či zcela odstraní bolesti hlavy, zmírňují záněty, zubní váčky, cysty a myomy, modřiny i otoky. Pomohou při nachlazení, zánětech dutin, ale i trávicích potížích, zácpě či menstruačních bolestech. Velmi prospěšné jsou i pro alergiky, nebo pro lidi s citlivou kůží a ekzémy.

Psychická očista

Vedle četných tělesných zdravotních potíží umí tělové svíce ulevit i od strachu, úzkosti, vzteku, stresu nebo neklidu. Upraví vám spánek a dokonce mohou pomoci od problémů s učením. Díky tomu, jak detoxikace působí na lymfatický systém a odvádí těla škodlivé látky, budete po této terapii klidnější a vyrovnanější.

Kam na terapii tělovými svícemi?

Ušní a tělové svíce si můžete sami zakoupit v lékárně a aplikovat doma. Mějte však na paměti, že tak, jako jimi může odborník vašemu zdraví prospět, tak si můžete nesprávnou aplikací uškodit. Proto je určitě lepší svěřit se do rukou proškoleným odborníkům.

Aplikace tělových svící dnes umí mnoho salonů krásy i masérských salonů. Vždy si však předem zjistěte, zda mají vůbec jejich zaměstnanci certifikované kurzy a jsou tak opravdu oprávněni tyto terapie poskytovat.

Autor: Sabina Huřťáková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments