Každá žena musí mít v kabelce pastelku. Zachránilo to už tisíce Češek

Každá žena v kabelce nosí hromadu věcí které „nutně“ potřebuje. I když někdy máme pocit, že už se nám tam nic dalšího nevleze, zkusme se zamyslet, jestli bychom si udělaly místo na jednu jedinou voskovku omotanou kouskem papíru. Kromě toho, že se dá využít mnoha praktickými způsoby, které nám ulehčí cestování, v mnoha případech zachránila život. Zajímá vás jak?

Proč voskovka?

Propiska vám může nečekaně dopsat, tužka se může zlomit nebo bude potřebovat ostrouhat. Ale voskovky se dají použít za všech okolností, sice mohou být tupé a kreslí se s nimi obtížněji, ale i s nestrouhanou voskovkou přeci jen něco nakreslíte.

K čemu nosit v kabelce voskovku?

Z ryze praktických důvodů se dá zmínit, že i když žijeme v době smartphonů a smart všeho, není špatné mít přeci jen v záloze starou dobrou „tužku“ a papír. Voskovkou si na papír můžete kdykoliv cokoliv zapsat nebo zakreslit a o tom, jak velmi pomůže ve vlaku, na letišti nebo u doktora zabavit znuděné dítě byť jedna jediná tupá voskovka, snad ani mluvit nemusíme.

Foto: Shutterstock

Jak voskovka dovede zachránit život?

Pokud kdekoliv na cestách uvidíte cizí dítě, které se chová zvláštně, a vy tušíte, že se možná ocitlo v nebezpečí (únos, domácí násilí), podsuňte mu voskovku spolu s papírem. Je možné, že vaši „hozenou rukavici“ využije a napíše vám vzkaz nebo jen nakreslí obrázek, který může být další nápovědou, zda vaše tušení bylo oprávněné či neoprávněné. Voskovka je dostatečně malá, upoutá pozornost dítěte, na druhou stranu nepůsobí podezřele.

Všímejme si okolí

Není třeba strkat nos do všeho, ale mějme oči otevřené. Výzkumy z českého prostředí uvádí, že dvě z pěti osob čelily v dětství fyzickému, psychickému nebo sexuálnímu násilí, přičemž původci násilí byli v mnoha případech rodinní příslušníci.

Foto: Shutterstock, zdroj: wididilifehacks.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments