Každý den doma pálím bobkový list. Nebudete věřit, co všechno se potom stalo

Bobkový list, známý také jako vavřín, je bylina s výraznou vůní a silnou aromatickou chutí, která se často používá při vaření. Jsou lidé, kteří bobkový list pálí každý den. Připravte se na překvapení, protože při této neobvyklé praxi se občas začnou dít zázraky.

Bobkový list energeticky vyčistí domov

Pálení bobkového listu je starodávná praxe, která má v mnoha kulturách pověst ochrany, očisty a pozitivního vlivu na energetickou atmosféru domova. Důležitou roli hraje příjemná vůně, která se po rozpálení bobkového listu šíří po celém domě. Jde o vůni, která zahání stres a napětí a nahrazuje ho klidem a harmonií. Celý prostor vyplní pozitivní energií.

Stačí 10 minut

V každém pokoji zapalte vykuřovací směs a nechte ji působit asi 10 minut. Během této doby se soustřeďte na odstraňování veškeré negativní energie a vln, které se v domě usadily. Jde o rituální očištění prostoru.

Po uplynutí 10 minut otevřete okna a nechte kouř společně s negativními vlnami uniknout ven. Atmosféra v místnosti bude okamžitě lehčí a čistější.

Foto: Shutterstock

Co ještě umí bobkový list?

Bobkový list je úžasným přírodním produktem, který nabízí mnoho výhod nejen v kuchyni, ale také v péči o naše tělo a pohodu. Jeho esenciální olej je bohatý na prospěšné látky, které mohou mít pozitivní vliv na naše vlasy, pokožku, nehty a celkovou pohodu.

Pokud se potýkáte s problémy vlasů, bobkový olej může být vaším tajným pomocníkem. Má vlastnosti, které napomáhají posilovat vlasy a stimulovat jejich růst. Můžete si připravit vlasovou masku s bobkovým olejem nebo jej přidat do svého oblíbeného šamponu či kondicionéru.

Přidejte ho do koupele

Kromě vlasů se bobkový list může stát skvělým spojencem i ve vaší péči o tělo. Můžete si připravit aromatickou koupel s přidáním oleje z bobkového listu, který má uklidňující účinky na pokožku. Může pomoci zjemnit pokožku a zanechat ji svěží a hydratovanou.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments