V Česku řádí nepoctiví zámečníci. Provedou vám hroznou věc, zbydou jen oči pro pláč

Když si člověk zabouchne dveře a zjistí, že od nich nemá klíče, nachází se najednou ve velmi svízelné situaci. Ačkoliv je totiž doslova na zápraží svého domova, nemá se do něj jak dostat. A co teprve, když za dveřmi nechá třeba zvíře nebo dokonce malé dítě. To se pak situace rychle mění v zoufalou a člověk dělá všechno pro to, aby se rychle dostal dovnitř.

Zneužívají nouze

Pochopitelně nezbývá než zavolat zámečníka a doufat, že dorazí co nejrychleji. To může být v některých místech problém. A i když se vám podaří sehnat pomoc, nemusí být zdaleka vyhráno. Můžete se totiž stát obětí podvodu.

V České republice totiž řádí nepoctiví zámečníci. “Jednou jsme vyšli ven, že si půjdeme dát něco k jídlu. Jenže jsme zjistili, že ani jeden z nás si nevzal klíče,” líčí svůj zážitek s nimi Petr z Prahy. “Naštěstí jsme měli mobilní telefon, kde jsme si na internetu rychle našli nonstop zámečníka, který opravdu přijel poměrně rychle, asi za hodinu.

Počáteční úleva z toho, že se vše zase rychle vyřeší, byť to bude stát nějakou tu korunu, však vystřídal šok. “Zámečník se na dveře sotva kouknul a už vypálil cenu. Prý jsou to složité dveře a bude to stát 10 tisíc korun. To jsem zprvu odmítnul, jenže na to mi řekl, že mám tedy zaplatit 7 tisíc za jeho výjezd,” říká Petr.

Nakonec tedy s drahou opravou svolil. Do dveří se však dostával dosti neomaleně a hrubě. Bylo jasné, že to odnesou. Ale co víc. V průběhu se zámečník na zákazníka znovu obrátil, že to bude stát o šest tisíc navíc. Tedy celkem 16 tisíc. Petrovi už nezbylo než vše odkývat.

Foto: Shutterstock

Zničené dveře

V duchu se ujišťoval alespoň tím, že jde dnes zřejmě o normální ceny a vše mu tedy proplatí pojišťovna, protože pro tento případ měl sjednané připojištění. Zámečník skutečně vystavil doklad. “Když jsem ho pojišťovně poslal, hodila mi ho na hlavu, že tam chybí základní náležitosti. Nic tedy neproplatila a firma už na mé žádosti o nový doklad nereagovala,” uvedl Petr.

Šlo prý o službu Zámečník 24, kterou provozuje společnost Servis Direkt 24. Mezi zámečníky jde prý o známou “firmu”, která zákazníky natahuje až podvádí. Nejsou to přitom profesionálové a někdy zničí dokonce celé dveře.

Mimochodem, standardní taxa za otevření dveří, jako tomu bylo ve výše uvedeném případě, jsou přibližně dva tisíce korun plus cena výjezdu do tisícovky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
jirik
jirik
1 rok

Existuje zámek – má obdélníkovou střelku (chybí úkos), někdy stačí jen otočit střelku a dveře už nezabouchnete. Nebo střelku proti zabouchnutí koupit.