Každý důchodce může okamžitě zkasírovat 90 tisíc. Většina si to ale nechá propadnout

Ačkoliv se na penzích začíná poměrně vydatně šetřit, neznamená to ještě, že by směrem k důchodcům nesměřovaly značné sumy peněz. Právě teď si totiž mohou všichni požádat o nebývale štědrý příspěvek ve výši 90 tisíc korun.

Využijte jedinečné šance

Tento příspěvek je účelový a slouží k pořízení systému pro fotovoltaický ohřev vody. Důchodci tak mohou profitovat hned nadvakrát. Kromě toho, že dostanou štědrou dotaci, navíc ještě budou mít výrazně levnější teplou vodu. V některých měsících za ní totiž nebudou muset nic platit, jelikož jim ji ohřejí solární panely na střeše, které získají úplně zdarma.

Jde o velmi jednoduchou dotaci Nová zelená úsporám Light, kterou rozdává Státní fond životního prostředí. Pakliže máte z minulosti zkušenost s tím, že jsou žádosti o podobné dotace složité, v tomto případě se nemáte vůbec čeho obávat.

Na 90 000 Kč dosáhne totiž opravdu každý zájemce. A co více, dotace je vyplacena ještě před samotnou instalací systému, tudíž z vlastní kapsy nemusíte platit vůbec nic. Zároveň platí, že tato částka pokryje veškeré náklady, tudíž není nutné nic doplácet.

Foto: Shutterstock

Jak to funguje?

  1. Požádáte některou ze společností, které instalaci nabízejí, aby vám dotaci vyřídila.
  2. Na účet vám přijde 90 tisíc korun.
  3. Smluvená firma provede montáž fotovoltaického systému pro ohřev teplé vody. Jde o 4 střešní solární panely, regulátor a další potřebné díly.
  4. Společnosti uhradíte 90 tisíc korun za instalaci.
  5. Vodu vám již ohřívá slunce, a tak výrazně šetříte.

Kdo může 90 tisíc dostat?

Zdůrazňujeme, že opravdu nemusíte platit nic předem. Vše za vás vyřídíme a vy takto získáte špičkový a hodnotný systém pro ohřev teplé vody úplně zdarma,” říká Aleš Vrána ze společnosti, která se specializuje na instalaci solárních panelů a která provádí rovněž tuto akci.

A kdo že má vlastně na 90 tisíc zdarma nárok? Jsou to všichni ti, kdo pobírají starobní nebo invalidní důchod, ovšem také ti, kdo mají nárok na příspěvek na bydlení. Tedy poměrně široká skupina.

Foto: Shutterstock, zdroje: SFŽP, MŽP

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jarda Rech
Jarda Rech
4 měsíců

Ten nadpis bohužel lže, třeba důchodce ktery bydlí v domově pro seniory si to může namontovat do jeho mikro kuchňky 3×4 metry 😁

Pavel
Pavel
7 měsíců

Zdravím, laskavě si přečtěte podmínky pro žadatele! V jejich domě nesmí bydlet ani invalida 2.stupně, natož výdělečně činná osoba. To aby děti přihlasili na obecní úřad jako bezdomovce…. vaše široká skupina se tím zmenší mmin o 9o%. A druhá podmínka o vlastnictví domu těch uchazečů opět sníží na polovinu. Je to stejná bublina – kravina jako oprav dům po babičce. S pozdravem Hort