Kdo nechává nabíječku v zásuvce, dělá obří chybu. Brzy se bude potýkat s velkými následky

Těžko říct, jestli se najde vůbec někdo, kdo by se s vytahováním nabíječek ze zásuvky obtěžoval. Zvlášť, když většina lidí nabíjí mobilní telefony každý den či každou noc. Přesto není od věci si přečíst pár důležitých informací, protože pak se možná rozhodnete své návyky změnit.

Zbytečná spotřeba energie

Ano, nabíječka spotřebuje určité množství energie ze sítě, i když na ní není připojen telefon. Nejde o vysoké hodnoty, ročně to vyjde na desítky korun, ale pokud takových nabíječek v domácnosti máte více, můžete to na rozpočtu pocítit.

Riziko požáru

Stává se to. Opotřebovaná, méně kvalitní nabíječka dohromady s ne až tak dobrými, novými a bezpečnými rozvody mohou vést ke vzniku požáru. Proto je lepší nabíječky ze sítě raději vytahovat. Nejde o velmi vysoké riziko, protože většinou jsou nabíječky kvalitní a dobře zpracované, ale jistota je jistota.

Foto: Shutterstock

Staré nabíječky

Pokud máte starou, případně neoriginální nabíječku, buď ji vytahujte ze sítě nebo ji možná ještě lépe vyměňte za nějaký novější, případně originální kus. Pak se nemusíte bát, že bude zkratovat. Stejně tak nabíječku obměňte, pokud se dlouhodobě vyskytovala u zdroje tepla nebo vody (topení, krb, dřez, vana, umyvadlo). Teplo či voda mohou nabíječku poškodit a pak snáze dojde ke zkratu.

Shrnutí

Pokud odjíždíte na delší dobu z domu, tři dny a více, tak určitě nabíječky ze zdi vypojte. Nebo možná rovnou vypněte pojistky. Stejně tak raději vytáhněte nabíječky ze sítě, když venku zuří bouřka. Ale při běžném denním (a nočním) provozu si s originální, kvalitní nabíječkou dělat starosti nemusíte. Tedy pokud máte doma rozvody elektřiny v přijatelném stavu.  

Foto: Shutterstock, zdroje: meyerscompaniesinc.com, techpenny.com, ct24.ceskatelevize.cz

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Ornyl
Ornyl
2 měsíců

Už první věta je blábol, mezi miliony lidí se určitě najdou takoví, co nabíječky vytahují ze zásuvky, třeba já…A originální u nabíječky nejsou vyrobeny v Číně, ale jsou…