Nová televize v Česku pro všechny a zadarmo. Češi slaví. Prima a Nova to mohou rovnou zabalit, tady už si neškrtnou

Kdo dnes ještě kouká na televizi? Možná byste byli překvapeni, ale na tuto otázku existuje odpověď, která mnohé vyvede z omylu. Ačkoliv jsou dnes nejrůznější alternativy a zejména mladí hlásí, že nějaké televizní kanály lineárního vysílání je absolutně nezajímají, ve skutečnosti mají televizní stanice stále vynikající čísla sledovanosti a celkové výsledky.

Skvělá novinka

Jistě, už to není takové jako v devadesátých letech, kdy se před jedním filmem o sobotním večeru sešla většina populace a následně si o tom všichni další dny povídali, ovšem televize stále mají silnou cílovou skupinu a daří se jim obstát i v současném světě.

Mnohem více si tak konkurují mezi sebou. To je vidět například na tom, jak teď Nova a Prima brojí proti České televizi a tomu, aby se jí navyšovaly koncesionářské poplatky, případně rozšiřovalo pole těch, kdo je musí platit. Celý trh je totiž stále více konkurenčnější a po delší době sem znovu přicházejí nové stanice.

Zatímco dříve byly trendem kabelové televize, dnes už je tento formát takřka zapomenut. Naopak se daří streamovacím službám a na druhé straně obyčejným televizím, které jsou zdarma pro všechny. Právě tam teď vstupují velcí hráči. Spuštění své vlastní lineární stanice teď avizovala společnost Warner Bros Discovery, která tu dosud provozovala například kanály HBO.

V České republice tak vznikne stanice Warner TV, která již dostala zelenou od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Rozjet to tedy může co nevidět a pravděpodobně to nebude dlouho trvat. Nástup přitom může být velmi rychlý a rozhodně to nebude nějaké plácání, které předvádí třeba TV Barrandov.

Foto: Shutterstock

Luxusní nabídka pořadů

Warner TV nabídne obrovský archiv pořadů, kterým disponuje její mateřská společnost a ona k němu bude mít zcela volný přístup. Prakticky všechny placené pořady z HBO se teď budou vysílat volně, ovšem pochopitelně doplněné reklamou. Nad ní nemá cenu se pozastavovat, jelikož právě reklamní spoty umožňují, že dostanete prvotřídní obsah zdarma.

Velká konkurence to bude hlavně právě pro Primu a Novu, a to jak v souboji o diváka, tak i možnosti přístupu k archivu. Na těchto stanicích se totiž vždy vysílal třeba seriál Přátelé, a to neustále dokola. Teď by se mohl objevit právě na Warner TV a ostatní budou mít utrum. Ovšem bude to i spousta moderního obsahu v podobě filmů a seriálů.

Čtěte také: Začala čistka v České televizi. A už to lítá. Známý moderátor musel ihned skončit, už to dál nešlo

Jde přitom o nový trend, jelikož jedna podobná stanice u nás už vysílá. Jde o Paramount Network, která patří stejnojmennému gigantu a velmi slibně se v tuzemsku rozjíždí. Brzy možná přijdou i další. Lze si představit, že svůj bezplatný kanál přinese například Disney.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Libor
Libor
4 měsíců

Dole píšu k Eva seznam filmů které by měli znát všichni lidé k důvodům hloubky bahna a zmaru. Začít filmem Ukřižování(Mel Gibson), kdy mafie udála a nechala ukřižovat Ježíše,osvobození vraha a lupiče barabase,z té vraždy človeka si udělali koryto,kšeft,turistickou atrakci s prodejem suvenýrů,upalovali reformátory,vědce,bylinkářky,knihy,otrokáři,kolonialisté, piráti,zneužili náboženství k ovládnutí světa ohněm a mečem, napadání a drancování zemí,vybíjení původních obyvatel,a jednají tak dodnes.Podepište petici Voda je život, seznamte se s Holešovskou výzvou, přijďte ke všem volbám všichni aktivisté,ekologové,Grety,vědci,sportovci,ženy, mladí, staří, rockeři vzpomenout na heslo Make Love not War! Jako na Islandu kde ty šmejdy vyhnali i s jejich mafiánskou stavební krizi’2008 kterou… Číst vice »

Roman B.
Roman B.
4 měsíců
Reply to  Libor

Už jste se svěřil svému psychiatrovi?

Libor
Libor
4 měsíců
Reply to  Roman B.

Děkuji. Nevšiml jsem si chyby, správně je ,,mafie udala a nechala ukřižovat Ježíše”. Pachatel je počítačový našeptává .

Jan
Jan
4 měsíců

Jsem pro to, aby se konsesionářské poplatky zrušily, nebo aby si člověk mohl vybrat, kde budou směřovat jeho platby za tv. To by byla skutečná konkurence a konec jen placení provládní televize, kde vedení tv vůbec nezaleží na divákovi.

Roman B.
Roman B.
4 měsíců
Reply to  Jan

Jsem pro zrušení poplatků, ale i jakéhokoliv vysílání zdarma. Není jediný důvod k vysíláni zdarma.

Jan
Jan
4 měsíců
Reply to  Roman B.

Potom by měli zrušit i ty reklamy. Trvají déle než pořad, na který se nabalily. Buď platit, bez reklam, nebo reklamy bez poplatku.

Zbyněk
Zbyněk
4 měsíců

Jestli to bude jako Paramount network tak další stupidní kanál.👎

Roman B.
Roman B.
4 měsíců

Jak že můžu sledovat zdarma ten Paramount?

Libor
Libor
4 měsíců
Reply to  Roman B.

Vidím že jste aktivní viz výše.Pokud jste již viděl některá jmenovaná díla tak na yt Mudr Jan Hnízdil Světu vládnou psychopati, Bosé stopy značky Baťa,na XTV načtený životopis pávka k přihlášce do strany, na drbně generál Hynek Blaško Trampoty EU a článek První výročí vzniku války na Ukrajině, gen Petr Pelz na Inovace Republiky o návratu do minulého století, projev Alice Wedel Afd na yt Roman Kirsch čtitulky s ukázkou začerněných smluv Ursuly,, hodnocení Anděly Sara Wagenknecht, Minúta pravdy Milana Uhríka, Prof John J Mearsheimer universityChicago naYT Matěj Gottwald čtitulky, na FTV Prima zoom Zlato národu ukradeno (za soudruha Tošovského),… Číst vice »

Roman B.
Roman B.
4 měsíců
Reply to  Libor

A to mi vyjmenováváte proč?

Libor
Libor
4 měsíců
Reply to  Roman B.

Viz výše. Píšete si o psychiatra, nabízím viz yt Mudr Jan Hnízdil. Zbytek máte od cesty.

Eva
Eva
4 měsíců

A to bude kdy??

Eva
Eva
4 měsíců

Mladí se opravdu většinou na televizi nedívají, konkrétně na HBO je furt smyčka stejných filmů, ještě v létě máme vánoce. A Disney je super. ale opět většina starších tedy diváků ,nemá takové znalosti angličtiny a v češtině moc filmů nenajdete.

Libor
Libor
4 měsíců
Reply to  Eva

Máme mnoho vlastních filmů,pohádek pro dnešní dobu-Císarovy nové šaty s kapsami plnými kryploměn,cizí kvalitně namluvené jako s Belmondem, Gabenem,Funesem,…Kladivo na čarodějnice, Wilsonov, Dny zrady, Noc rozhodnutí, Schindlerův seznam,Wintonovy děti,Hlava22,Rozrušená země, Toman, Ucho, Vážení přátelé ano, Bony a klid, Báječná léta pod psa, Pupendo,Kolja,Akumulátor1,2,seriál Devadesátky včetně dokumentu,Příběh Kmotra-agentStB Mrázek zKolínska jakoRakušan,Šmejdi,Gangster ka, Sametoví vrazi,Ivánku kamaráde můžeš mluvit,Kancelář Blaník,seriál Volha včetně dokumentu,vše o důvodech dnešního zmaru.Nekdo to rád horké, Kmotr,Sicilský klan,Okamžik záblesku,Lidi co znám,Vítejte v Řecku pane inspektore,Erin Brockovich,Vlk z Wall Street,Obchodník se smrtí,Soukromá válka pana Wilsona,Už je tady zas o nesmrtelností té lichvamafie která vede svět od krizí ke krizím a… Číst vice »