Kdo vyhodí obal od drahých vajíček, okamžitě schytá pohlavek. Jeho využití je naprosto úžasné

Každý z nás si občas dopřeje lahodná a kvalitní vajíčka, ať už jsou to vajíčka od šťastných slepic či klasická. Ale co dělat s tím, když sníme vajíčka a zbyde nám jen obal? Překvapivě má obal od drahých vajíček úžasný potenciál a může být využit k různým kreativním a praktickým účelům.

Nejde o obyčejný papír

Lidé často nad obalem od vajec mávnou rukou a považují ho za něco bezvýznamného. Přitom by je mohlo překvapit, že tento obal není jen obyčejný papír, který se dá snadno recyklovat. Zdánlivě vypadá, že patří mezi papírový odpad, ale ve skutečnosti to tak není. Obaly od vajec obsahují vrstvu ochranného nátěru, který zabraňuje pronikání vzduchu a vlhkosti. Tento povlak jim dodává jejich charakteristickou pevnost a odolnost.

Proto byste měly vyhazovat do běžného směsného odpadu, který míří na skládky. I když se vám to může na první pohled zdát zbytečné a neekologické, není pro ně zatím jiná alternativa. Tímto krokem zajistíte, že obaly od vajec budou správně zlikvidovány a neskončí na nesprávném místě.

Domácí zahradničení

Obal od vajíček je skvělým pomocníkem při pěstování sazenic. Můžete jej využít jako malé květináče pro semenáčky. Stačí do každého oddílu umístit trochu zeminy a vysít semena rostlin. Obal od vajíček je dostatečně pevný, a poskytuje tak ochranu semenům před vnějšími vlivy. Jakmile semena vyklíčí a vzniknou malé rostlinky, můžete je jednoduše přesadit do země spolu s obalem.

Foto: Shutterstock

Organizace malých předmětů

Obal od vajíček může být také skvělým pomocníkem při organizaci drobných předmětů. Stačí jej opláchnout a použít jako malé přihrádky pro knoflíky, špendlíky, korálky nebo jiné malé součástky. S obalem od vajíček budete mít všechny drobnosti na jednom místě a snadno přístupné.

Kreativní projekty

Obal od vajíček může posloužit jako základ pro různé kreativní projekty. Můžete ho například ozdobit a vytvořit z něj originální vánoční ozdoby, šperky, nebo dokonce mini květinové aranžmá. Fantazii se meze nekladou!

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
Josef
1 rok

Nahodou, ma zajimave CV 🙂