Kdo vyhodí prázdnou tubu od zubní pasty, měl by si dát pohlavek. Má totiž fantastické využití

Zubní pasta je naprostou samozřejmostí snad v každé domácnosti, o to lepší je, že jakmile z ní vymáčknete poslední zbytky, nemusíte ji házet do koše, protože ji ještě docela slušně využijete.

Proč a jak?

Zubní pasta má díky svému účelu abrazivní vlastnosti a často obsahuje jedlou sodu, z toho důvodu výborně působí jako doplňkový úklidový čistič spousty věcí z vaší domácnosti. Proto prázdnou tubu od zubní pasty podélně rozstřihněte a pak nastříhejte na proužky, které využijete k čištění mnoha povrchů.

Pro čištění nejlépe používejte klasickou bílou zubní pastu. Ty s barvivem by mohly na určitých předmětech zanechat barevné stopy, což nejspíš nechcete.

V koupelně

Zubní pasta dělá divy se zašlými spárami. Ustřiženým proužkem je vydrhněte, nechte chvíli působit a mokrým hadříkem otřete. Dopomoct si můžete klidně i starým zubním kartáčkem.

Pasta dokáže dodat lesk také chromovým povrchům, proto ji můžete použít také na vodovodní baterie a další podobné vybavení, které v koupelně máte. A když už jste v tom, vyčistěte klidně i umyvadlo. To zanechá lesklé, a dokonce i voňavé.

Extra šetrně si zubní pasta poradí s kovovými částmi žehliček na vlasy a kulem. Odstraní nečistoty a usazeniny, aniž by poškodila povrch. Trochu pasty naneste na suchý hadřík a otřete. Nakonec přetřete ještě vlhkým hadříkem a nechte volně uschnout.

A když nanesete a následně krouživými pohyby rozetřete trochu zubní pasta na zrcadlo v koupelně, přestane se vám mlžit. Nechte zaschnout, nakonec vyleštěte. Někteří zubní pastu z tohoto důvodu používají dokonce i na brýle.

Foto: Shutterstock

Na boty

Boty s bílým pruhem jsou prostě moderní a doma je máme asi všichni. Nicméně tento bílý pruh velmi rád a často zachází, a boty následně už vůbec nevypadají tak cool jako na začátku. I toto dokáže vyřešit bílá zubní pasta. Gumový pruh vydrhněte buď proužkem, který vznikl rozstřihnutím vypotřebované tuby, nebo klidně i starý zubním kartáčkem s trochou pasty. Boty budou jako nové. Pak setřete vlhkým hadříkem.

Trocha zubní pasty dokonce dokáže odstranit oděrky z hladké a lakované kůže, proto ji můžete nanést na hadřík a krouživými pohyby zapracovat na problematická místa. Ale pozor – na semišové boty to rozhodně nezkoušejte.

Šperky

Zašlé stříbrné šperky a diamanty také vyčistíte zubní pastou, ideálně nanesenou na zubní kartáček. Své klenoty důkladně vyčistěte, dobře opláchněte a vysušte. Budou se lesknout jako nové. Zubní pastu však nepoužívejte na měkké drahokamy, jako jsou perly nebo opály.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments