Kdy je nejlepší čas na kávu, pokud chcete zhubnout? Spalujte tuky díky kofeinu

Zahrnuje váš denní rituál chutnou kávu, která vám dodá energii a povzbudí vás k lepším výkonům? Jestliže jste milovníky tohoto nápoje, zkuste kofein využít naplno a s tím také všechny jeho pozitivní účinky na tělo. Možná jste totiž ještě neslyšeli o tom, že pomáhá spalovat tuky, což může být při procesu hubnutí ideálním pomocníkem, jak upozorňuje server Healthline.

Je kofein zdravý?

U této látky platí jednoduché pravidlo. Konzumujte ji v omezeném množství pravidelně a vaše tělo si tím zajistí čilost, energii a zdravý proces spalování tuků. Příliš vysoká konzumace kávy, energetických nápojů nebo jiného pití, které obsahuje kofein, vám naopak organismus spíše překyselí a vytvoří v něm nezdravé prostředí, které naopak svádí k přibírání na váze. Kávu nebo jiné kofeinové nápoje či potraviny proto přijímejte s mírou a rozumem.

Kdy ideálně přijímat kofein?

Možná je pro vás tato informace šokující, jelikož jste kofein považovali za nezdravou látku, které byste se v jídelníčku měli vyhýbat. Kofein ovšem v některých situacích nemusí být na škodu. Ideální je si dopřát kvalitní kávu v mírném množství před fyzickou aktivitou, kdy vás nabudí, donutí vás podat lepší sportovní výkon a budete se cítit plní energie.

Stejně tak si můžete šálek kávy dopřát před výraznější psychickou zátěží. Pokud potřebujete, aby byl váš mozek v pozoru a bdělý, neváhejte tělu dopřát přísun kofeinu například před učením nebo přednáškou.

Foto: Shutterstock

Jak tato látka pomáhá s hubnutím?

Bez cvičení to bohužel nepůjde. Ukázalo se totiž, že kofein stimuluje hubnutí pouze tehdy, je-li prováděna intenzivně nějaká fyzická aktivita, ať už jde o běh nebo zvedání těžšího závaží v posilovně. Sportovci, kteří si před tréninkem kofein dopřejí mají v těle mnohem více kyslíku, jsou lépe připraveni podat lepší výkon a jejich tělo reaguje rychleji. Pokud ovšem máte problémy se srdcem nebo po konzumaci kofeinu pociťujete nevolnosti, vyzkoušejte raději jiného pomocníka, který vám zajistí ztrátu kil.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments