Když muži tvrdí, že měli 110 žen…

Pokud se zeptáte mužů a žen na počet jejich dosavadních sexuálních partnerů, většinou narazíte na zajímavý paradox. Jejich odpovědi se zásadně liší. V průměru muži uvádí dvakrát vyšší číslo než ženy. Statisticky to lze jen stěží vysvětlit, když vyjdeme z předpokladu, že k běžnému sexu je zapotřebí jednoho muže a jedné ženy. Vědci z Univerzity v Glasgow se nyní rozhodli přijít celé věci na kloub.

Něco tady nehraje

Možným vysvětlením je to, že muži počet svých partnerek odhadují a ženy naopak počítají. Vědci to uvedli ve své studii v odborném magazínu The Journal of Sex Research.

Jako podklad pro jejich zkoumání posloužila data třetího britského National Survey of Sexual Attitudes and Lifestyles, krátce Natsal 3. V rámci této studie jsou přibližně každých deset let dotazováni tisíce Britů v osobních interview ke svému sexuálnímu chování.

Na Natsal 3 se mezi zářím 2010 a srpnem 2012 podílelo 15 162 mužů a žen ve věku od 16 do 74 let. Muži v průměru uvedli, že měli sex se 14 partnerkami. Ženy naopak přiznávali průměrně 7 sexuálních partnerů.

Společensky odlišné role

Podle vědců ale značnou roli hraje také tvorba vlastního obrazu a snaha vypadat lépe. Tento obraz je přitom u mužů a žen zcela protichůdný. Zatímco muži se domnívají, že je společensky žádoucí, aby uvedli více partnerek, u žen je tomu přesně naopak. Ty nechtějí vypadat promiskuitně a drží se raději zkrátka.

Navíc je třeba mít na paměti, že jde stále o průměrná čísla. Pokud by se například z průměru vyňali muži, kteří uváděli extrémní počty partnerek, například 110 a výše, stejně jako ženy, které uváděly 50 partnerů a výše, byl by výsledek obou pohlaví mnohem bližší.

Při dotazování přitom počet partnerek hádalo 24 % mužů, zatímco jistých si nebylo jen 15 % žen. Vědci navíc přišli na tom, že muži, kteří počet partnerek odhadovali, byli právě často těmi, kdo udával vysoký počet.

Mohlo by vás zajímat

Loading...

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

5
Komentujte

avatar
2 Komentářová vlákna
3 Odpovědi ve vlákně
0 Sledující
 
Nejsledovanější komentář
Nejžhavější komentářové vlákno
3 Autoři komentářů
PigipinguMilan Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
Upozornit na
Pigi
Host
Pigi

Milane co blbneš?! Slíbili jsme si, že o tom nebudeme nikde mluvit! Teď vypadáme jako dvě vypatlaná hovada.
Tys byl ale vždycky tak trošku magor… :/

Milan
Host
Milan

s kamarádem jsme závodily kdo první bude mít styk se 100 ženami , vyhrál o 2 a to nám bylo 25, dnes už to nepočítáme , já jsem měl letos jen 4 nové, většinou ze seznamek a to mi je 65

pingu
Host
pingu

radsi jsi se mel ucit pravopis

Milan
Host
Milan

závodili, vím

Milan
Host
Milan

původně to bylo ,, holky ze zdravky, ekonomky, pajdáku, gymplu, ubytovny polských pracovnic, koleje VŠ a dvou dívčích učilišť ZÁVODILY, která se s námi dřív vyspí ” hráli jsme totiž ve studentské kapele, oblečení z Tuzexu a od rodiny z Německa, ale ne z DDR, deku do půl zad , měli jsme vlastní auto – bus Framo , ale taky občas výslech na STB; pak jsem to částečně přepsal , aby se děvčata neurazila že z nich dělám …… a chyba se vloudila, a co ty, ty jsi doma seděl a učil se mateřský jazyk a přitom jsi si pod… Číst vice »

Loading...