Konec zdražování. Velký český obchod zastropoval ceny potravin až do Velikonoc. Takhle ušetříte spoustu peněz

Neustálé zdražování potravin dokáže být velmi stresujícím faktorem. Zejména v případě lidí, kteří mají hlouběji do kapsy, není představa každý týden se zvyšujících cen ničím příjemným. Tito lidé totiž neví, zda si budou moci nákup ještě dovolit.

Na půl roku klid

A i když třeba zatím s penězi vyjdou, další a další zprávy o tom, že přijde nová vlna zdražování, jsou pro ně velkým náporem. Někteří obchodníci však přinášejí alespoň částečná řešení, kterými se snaží vyjít zákazníkům vstříc.

Jedním z nich je také oblíbený internetový obchod Rohlík, který se snaží rozptýlit zažité představy o tom, že nakupování potravin online je oproti nákupu v kamenném obchodě vždy méně výhodné. Nějakou dobu tomu tak jistě bylo, avšak současné aktivity Rohlíku jdou jednoznačně proti tomu.

Už před pár týdny společnost oznámila, že zastropovala ceny základních potravin, jako je třeba máslo, mouka, pečivo, mléčné výrobky, šunka, toaletní papír nebo kuchyňské oleje. Rohlík deklaroval, že zastropované ceny bude držet minimálně do Velikonoc v příštím roce, případně i déle.

Foto: Shutterstock

Stejná cena zdražujících výrobků

Na doklad toho, že se svého předsevzetí drží, uvádí teď příklad cukru. Jak informovala média, cena cukru za posledních pár týdnů vzrostla o celých 30 %. Na Rohlíku však stojí stále stejně. Zatímco za normálních okolností by ho obchod prodával již za 34,90 korun, zákazníci si ho pořád mohou koupit za 19,90 Kč, jako v doby, kdy byly ceny zastropovány. Do budoucna bude zajímavý třeba vývoj cen toaletního papíru nebo másla, kde se rovněž čeká značné zdražení, avšak Rohlík by měl ceny udržet.

Společnost se podle svých slov snaží lidem pomoci, aby pro ně byly nákupy únosné. Zdůrazňuje, že se jim objednávka na internetu vyplatí i jinak. Nemusí totiž třeba plýtvat pohonnými hmotami na jízdu do obchodu. Navíc platí, že i čas jsou peníze, a toho nákupem online ušetříte spoustu.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Proč blbnete lidi? Kolik potravin takhle rohlik zastropoval?