Kožní výrůstky a bradavice rychle zmizí. Přírodní trik funguje na jedničku

Kožní bradavice a různé výrůstky trápí mnoho z nás. Málokdo nikdy neměl žádný defekt na kůži, a když se navíc objeví na viditelném místě, je to nepříjemné. V dnešní době se dá vše vyřešit snadno. Než ale půjdete navštívit dermatologa, můžete se zkusit problému zbavit sami.

Proč vznikají?

Důvody vzniku nejsou vždy zcela jasné. Často se jedná o HPV, ale dle výzkumů přispívají k jejich vzniku i další faktory – vysoké BMI, inzulinová rezistence a zvýšená hladina triglyceridů. Nebývají škodlivé, ale na některých tělech místa je opravdu mít nechceme. Krk, ramena, stehna, různé záhyby, tam všude se mohou vyskytovat. Jde se jich zbavit, ale než přistoupíte na kryochirurgii, vyzkoušejte to v pohodlí domova.

Lak na nehty

Nejprve místo omyjte mýdlem a teplou vodou. Naneste na místo průsvitný lak na nehty, a po zaschnutí obmotejte obvazem. Následující den rozmotejte, a odstraňte lak pomocí odlakovače. Opakujte každý den, dokud problém nezmizí. V případě nežádoucích reakcí a zčervenání pokožky raději vyzkoušejte jinou metodu.

Mořská sůl

Tento způsob se hodí zvlášť na bradavice. Nalijte do umyvadla vodu, která by měla mít 45 stupňů. Rozpusťte v ní mořskou sůl, a bradavici do vody namočte na 10–15 minut. S pomocí pilníku seškrábněte odumřelou vrstvu pokožky. Provádějte opakovaně, dokud se bradavice zcela nezbavíte.

Foto: Shutterstock

Ricinový olej

Stejně jako lak na nehty se dá použít i ricinový olej. Očistíte kůži mýdlem a teplou vodou, a vytvoříte si směs ricinového oleje s jedlou sodou v poměru 1:2. Tuto pastu aplikujete na kožní výrůstek, ovážete obvazem a necháte přes noc působit. Ráno opláchnete vlažnou vodou, a proceduru opakujete, dokud se výrůstku nebavíte.  

Oreganový olej

Oreganový olej má silné antibakteriální vlastnosti. Stačí ho nanést na vatový tampón, aplikovat na kůži a nechat několik hodin působit. Opakujte dvakrát denně, a kožní výrůstek by měl časem sám odpadnout.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments