Červené skvrny od ovoce pustí jako nic. Vezměte vejce a použijte ho tímto způsobem

Léto je tu a sním i dozrávání chutného červeného ovoce, které je plné vitamínů. Každý z nás má například třešně, borůvky či ostružiny rád, ale mnohdy se stane, že je upustíme na oblečení a nevzhledná skvrna je rázem na světě. Neděste se, i když máme snad všichni vžité, že skvrny od těchto druhů ovoce vyprat nelze. Opak je totiž pravdou. Máme pro vás jeden jednoduchý trik, který si poradí i s těmito skvrnami.

Suroviny, které máme ve spíži

První metoda, která se osvědčila, je odstranění skvrn pomocí soli a vody. Pokud máte oblečení například od jahod, borůvek, ostružin či jiného ovoce, namočte jej a skvrnu posypte solí. Nechte působit a poté namočte oblečení do studené vody. Opět nechte působit – klidně přes noc a druhý den jej přeperte v rukou. Dále oblečení umístěte do pračky a vyperte běžným způsobem.

Méně známý způsob

V odstraňování skvrn mohou také pomoci žloutky a glycerin. Stačí vám jeden žloutek a třicet mililitrů glycerinu. Směs rozmíchejte a potřete s ní mokré oblečení. Opět nechte působit klidně i několik hodin, ale i přes noc. Druhý den či za pár hodin, vezměte oblečení a ve studené vodě nejdříve vymyjte žloutek a následně jej dejte do pračky nebo pouze přeperte v rukou. 

Foto: Shutterstock

Jak na čerstvé skvrny

Pokud jste doma a padne vám třešeň či jiné ovoce na tričko, můžete reagovat okamžitě. V takovém případě stačí, když na skvrnu nasypete nějaký prášek, který má absorpční schopnosti. Může to být jedlá soda, sůl, škrob, dětský zásyp či cokoli jiného. Položte tričko do lavoru a nasypte na něj zvolený prášek. Nechte působit a poté přeperte v rukou.

Dobré je i jádrové mýdlo, které napěníte na skvrně a necháte jej působit. V případě, kdy oblečení není vyčištěné, opakujte postup, a to nejlépe pomocí jedlé sody. Pokud nemáte doma ani jednu z výše zmíněných surovin, můžete použít citronku nebo šťávu z čerstvého citronu.  

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments