Křečové žíly zmizí do pár týdnů. Domácí kúra se zeleninou změní vaše nohy

Křečové žíly představují velkou nepříjemnost, kterou řeší velké množství lidí. Není to přitom pouze estetický problém, jak by se mohlo zdát. Ba právě naopak, za vystouplými a nevzhlednými žílami stojí onemocnění žilního systému. To může přejít až do stádia, kdy ho vyřešíte pouze operací. Naučte se však tomu předcházet a zasáhněte včas ještě doma.

Jak si pomoci proti křečovým žilám

Nutno říct, že základní rada je poměrně jednoduchá. Jako prevence i řešení jednodušších stavů křečových žil je nejlepší pohyb a zdravá vyvážená strava. Zařaďte především potraviny bohaté na draslík, který zabraňuje zadržování vody v těle. Skvělé jsou třeba mandle, brambory, listová zelenina nebo losos. Hodí se i potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako je zelenina či ovoce.

Existuje však i skvělý postup na domácí kúru proti křečovým žilám. Potřebovat na něj budete zelená nezralá rajčata, ideálně potom v bio kvalitě a obvaz. Nic jiného není třeba.

Rajčata nejprve umyjte a nakrájejte na tlustší plátky. Ty pak přiložte na místa, která máte postiženy křečovými žilami. K přichycení použijte obvaz, aby vám hned nespadla. Nechte působit. Může se stát, že po chvíli budete cítit jemné mravenčení. To nic není, pouze důkaz o tom, že rajčata konají svou práci. Pakliže vás ale už začíná pálit kůže, sundejte rajčata a opláchněte místo studenou vodou. Tuto proceduru opakujte několikrát denně.

Foto: Shutterstock

Prospěšné látky v rajčatech

Stav vašich křečových žil by se měl začít zlepšovat už do několika týdnů. Pochopitelně však záleží na tom, v jakém jsou stavu. Pokud to není nic hrozného, můžete docílit jejich téměř dokonalého zatažení. Pakliže už je to ale horší, dočkáte se jen zlepšení, ale i to je pro mnohé velkým pozitivem.

A jak je možné, že to takto funguje? Klíč je právě v zelených rajčatech, které oplývají látkami, jež na lidské tělo působí podobně jako acylpyrin. Ředí totiž krev a umožní tak její snazší průtok žilním systémem. Rajčata také obsahují látky, které stahují cévy a podporují jejich pružnost. To pomáhá proti vytváření uzlin, jimiž se křečové žíly vyznačují.

Foto: Shutterstock, zdroj: Medical News Today

Autor: Tereza Vávrová

Výživová poradkyně a dlouholetá autorka článků se zdravotní tematikou.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments